امروز : پنج شنبه ۲۴ آبان ماه ۱۳۹۷
درخواست عضویت ویژه نمایندگان و کارگزاران رسمی بیمه
اکنون سپیده دم چهارشنبه ۲۳اسفند ماه سال ۱۳۹۶است
چهارشنبه ۲۳ اسفند ماه ۱۳۹۶
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
#فرهنگ سازی

دیشب به رسم سنت قدیمی ایرانیان شب چهار شنبه سوری بود .
دیروز عصر تلاش کردم زودتر از محل کار به منزل برسم قبل از تاریکی ،
نسبت به سالهای قبل امسال شدت سرو صدا بسیار کمتر بود و بنظر میرسید که توصیه های رسانه‌ای و به تصویر کشیده شدن وضعیت  حادثه دیدگان  مراسم چهارشنبه سوری سالهای قبل تاثیر زیادی بر تغییر رفتار جوانان و افراد برای رعایت ایمنی و آرام برگزار کردن این سنت قدیمی گذاشته بود .

البته پخش مستقیم بازی پرسپولیس با حریف اماراتی در ساعاتی از این شب بدون تاثیر در کاهش رفتارهای ناایمن نبود و خصوصا اینکه پرسپولیس این بازی خارج از خانه را با برد به پایان رساند که به طرفدارانش این پیروزی را تبریک عرض مینمایم .

گرچه میزان سروصدا‌ها نسبت به سال گذشته خیلی کاهش یافته بود ولی در خبرهایی که در سایت های رسانه‌ای و رسانه های رسمی منتشر شده باز هم تعداد مجروحین که بخشی از آنها عابرین بوده‌اند و متاسفانه آمار تعداد قطع عضو شدگان و نیز فوت چند نفر از هموطنان اعلام شده و در یک خبر ،از آلودگی هوای دیشب تهران  بعلت انفجار مقدار زیادی از مواد محترقه  در معابر میزان ۱۲۷واحد که حد هشدار است یاد شده.

همه اینها را گفتم تا ضمن تقدیر از رسانه‌ها ،نیروهای انتظامی و آتش نشانان - امدادگر ان-کادرهای درمانی به یک نکته اشاره کنم :

از امروز لازمست تا مسولین فرهنگی و اجتماعی جامعه و جامعه شناسان -روانشناسان و همه آنانی که دارای تجربه و تخصص در حوزه رفتارشناسی اجتماعی و مردم شناسی هستند در کلیه مراکز آموزشی و سازمانهای دولتی و انجمن های مردم نهاد با جدیت به مطالعه و تحقیق این موضوع بپردازند که چرا نزد تعدادی از نوجوانان و جوانان در برگزاری یک سنت قدیمی این گونه رفتارهای ناایمن نهادینه شده و نه تنها شرایط صدمه و خسارت را به خودشان فراهم میکنند بلکه متاسفانه رهگذران بی گناهی نیز دچار صدمه و خسارت میگرددند و راهکار  تغییر و اصلاح این رفتارهای ناایمن چیست !؟

این چه روش برگزاری یک آیین سنتی است که بجای ایجاد انگیزه شادی و استقبال از بهار و عید نوروز ،هر ساله شاهد صدمه روحی ،روانی و جسمی،مالی  به عده‌ای از هموطنانمان باشیم .؟؟؟؟؟

چرا علی رغم هشدارهای مراجع محترم رسمی و غیر رسمی باز هم شاهد (Moral Hazard-بی خیالی فکری )در بخشی از جوانان مشارکت کننده در این مراسم باستانی هستیم !!!!!؟؟؟؟؟

چرا تاکنون کارشناسان حوزه رفتارشناسی اجتماعی و ایمنی در مورد نحوه کنترل این ریسک فراگیر شده و مخاطرات ناشی از رفتارها و شرایط سهوا ایجاد شده آن در زمینه کار فرهنگی از مدارس و دانشگاهها و نیز از سایر مجامع اجتماعی شروع به کار  علمی -آموزشی -ترویجی نمیکنند که هر ساله شاهد این گونه رخدادهای زینبار نباشیم ؟؟؟؟؟

فردا دیر است ،برای اصلاح رفتارهای نادرست مراسم چهارشنبه سوری و حفظ جان و سلامتی جوانان و رهگذران در معابر که سرمایه های ارزشمند کشور هستند از امروز چهارشنبه ۲۳اسفند ۱۳۹۶برای اصلاح رفتار فرهنگی جوانان برای  مراسم چهارشنبه سوری سال بعد لازمست شروع بکار شود .

ای کاش در خاطره بلند مدت ما حوادث و نتایج زینبار آن بماند تا همیشه برنامه برای پیشگیری و مبارزه با پیامدها ی منفی آنها داشته باشیم و پس از هر رخداد زیانبار فقط افسوس نخوریم،ای کاش چنین میشد‌ای کاش چنان نمیشد ....

کارشناس مطالعات ریسک و بیمه/حمید رضا حاجی اشرفی
اطلاعات تماس
دفتر مرکزی : تهران، انتهای گاندی جنوبی،
بلوار بهاران،ساختمان بانک سپه، واحد 2
تلفن پشتیبانی : 88194620-021
پست الکترونیک : info@iraninsurers.com
شبکه های اجتماعی
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
" پایگاه اطلاع رسانی ایران اینشوررز" پایگاهی مستقل و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد که استفاده از خدمات آن رایگان بوده و مسئوليت تعیین صحت اطلاعات بر عهده بازدیدکننده می باشد. © تمامی حقوق برای شرکت توسعه تجارت الکترونیک مهرکام بین الملل محفوظ است و کپی برداری از مطالب بدون کسب اجازه ممنوع می باشد.
عضو هستید؟
لطفاً نام کاربری و رمز عبور را به صورت صحيح وارد نمائيد
رمز عبور را فراموش کرده ام
پشتیبانی آنلاین
به ایران اینشوررز
اولین پورتال جامع ارتباط تجاری بازار ، نمایندگان و کارگزاران بیمه کشور خوش آمدید.
لطفا برای حضور در پورتال، پروفایل خود را تکمیل فرمایید.
تکمیل پروفایل و حضور در این پورتال برای نمایندگان و کارگزاران بیمه رایگان است.

 
تکمیل پروفایل خروج از حساب
 
iraninsurers.comiraninsurers.com - هقشدهدسعقثقس.زخئ - صصص.هقشدهدسعقثقس.زخئ