امروز : پنج شنبه ۲۴ آبان ماه ۱۳۹۷
درخواست عضویت ویژه نمایندگان و کارگزاران رسمی بیمه
چرا دو نوع متفاوت رفتارسازمانی در شرکت های بیمه ایرانی وجود دارد؟
شنبه ۱۹ اسفند ماه ۱۳۹۶
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
 همکاران کارگزار -نماینده -بیمه گذاران و حتی برخی از کارکنان شرکت های بیمه گاه به گاه تماس میگیرند و درخواست راهنمایی میکنند .پس از طرح این مشکلات متوجه میشویم که ریشه بسیاری از مشکلات در شرکت های بیمه به نوع رفتار سازمانی آنها بستگی دارد.

۱-رفتارهای سازمانی رابطه مدار و مبتنی بر تعامل و مدارا با شبکه توزیع (کارگزاران و نمایندگان بیمه ) و با بیمه گذاران در زمان رسیدگی و پرداخت خسارتها در برخی از شرکت های بیمه

۲- رفتارهای سازمانی ضابطه مدار و کاملا غیر منعطف مبتنی بر مناسبات منسوخ ,,ارباب- رعیتی''در برخی از شرکت های بیمه با کلیه ذینفعان

#چرا اینگونه است ؟

سالها فعالیت در بازار بیمه ,درس‌ها و تجربیات بسیاری را آموزش میدهد.

 در مورد شرکت هایی بیمه‌ای که مدیران آنها  رفتارمناسب سازمانی با بیمه گذاران (مشتری مداری) و با شبکه فروش و کارگزاران بیمه دارند
بحثی نداریم.
 اما شرکت های بیمه‌ای که رفتار سازمانی نامناسبی با بیمه گذاران و شبکه توزیع خدمات بیمه دارند لازمست از سوی کارشناسان و علاقمندان رشد و اعتلای بازار بیمه مورد نقد مستمر قرار گیرند تا اصلاحات لازم در آنها بر اثر این تحول خواهی سرانجام صورت پذیرد.

بسیاری از اعضا شبکه توزیع بازار بیمه (نمایندگان و کارگزاران) و بیمه گذاران ,از برخوردهای تند و سختگیرانه  بعضی از مدیران و کارکنان ستادی و شعب  شرکت های بیمه با رویکرد مدیریت سنتی گلایه میکنند و   برخوردهای از موضع بالا و مبتنی بر منافع یکسویه آنها را موجب کاهش شدید انگیزه شغلی خویش و قطع همکاری با چنین شرکت های بیمه ای  میدانند.

گاهی نوع برخوردها ی مدیریتی و رفتار سازمانی در  شرکت های بیمه بقدری  متفاوت است که در برخی از شرکت‌ها درایت - حمایت و تعامل منطقی درون و برون سازمانی حاکم و بوضوح قابل رویت است ،اما در برخی از آنها ایراد گیریهای غیر لازم و سخت گیریهای نامناسب با نمایندگان و کارگزاران در حین همکاری  و با بیمه گذاران در زمان رسیدگی و پرداخت خسارتها مشاهده میشود که اساس این رفتارهای نامطلوب  سازمانی برنظرات شخصی و مغرضانه برخی از مدیران وکارکنان بیمه گران سبک سنتی استوار است که کاملا مغایر با  قوانین و عرف بازار بیمه و اصول بازاریابی میباشد.

 بطوریکه کارشناسان مجرب را بفکر این پرسش میاندازد؟؟؟؟؟:
کارکنان شرکت های بیمه  با این روشهای سخت گیرانه  نسبت به ذینفعان تجاری خود ،  دانش آموخته کدامین فرهنگ کسب و کار و سیستم آموزشی هستند!!!؟؟؟

مطالعات نشان میدهد ،فرهنگ غنی شغلی و سیستم های آموزشی کشور ما مبرا از پی ریزی این نوع رفتارها  و آموخته های نامناسب سازمانی است . !!!!!

از یکصد سال پیش, به همت و تلاش اندیشمندان اجتماعی و اصلاح گرایان مدیریت سازمانی ،مناسبات فرسوده مبتنی بر نظام  ,, ارباب- رعیتی ''ملغی و سیستم های مدیریت نوین در دنیا پا به عرصه وجود نهاده و اجرایی گردیده اند.
و بطور مرتب در حال اصلاح و بهبود مستمر هستند.

تحقیقات و مطالعات پیوستار دانشمندان علم مدیریت در سیر تحول تاریخی سازمانها نشان داده  که کیفیت روابط انسانی و رفتار سازمانی در مناسبات بین سهامداران -مدیران و کارکنان و شبکه توزیع خدمات بیمه  در کسب موفقیت و یا عدم موفقیت شرکت‌ها و موسسات تجاری و کسب حداکثر بهره وری سازمانی نقش بسزایی دارد .

حتی در دو دهه اخیر شعار اندیشمندان مدیریت اینست:

 #سرمایه اصلی شرکت‌ها ،کارکنان و شبکه بازاریابی و مشتریان آنهاست !؟

بعنوان یک کارشناس مطالعه کننده  بازار بیمه ،به پیشکسوتان ،اساتید فن ،مدیران و کارشناسان فرهیخته و مسولان و اعضا محترم  انجمن های صنفی و کارشناسی صنعت بیمه، پیشنهاد تمرکز بر مطالعات استاندارد سازی رفتارهای سازمانی درکلیه شرکت های بیمه  به منظور  تغییرات مطلوب در مناسبات شغلی و ارتقا سطح خدمات دهی آنها را مینماید.


کارشناس مطالعات ریسک و بیمه/حمید رضا حاجی اشرفی
اطلاعات تماس
دفتر مرکزی : تهران، انتهای گاندی جنوبی،
بلوار بهاران،ساختمان بانک سپه، واحد 2
تلفن پشتیبانی : 88194620-021
پست الکترونیک : info@iraninsurers.com
شبکه های اجتماعی
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
" پایگاه اطلاع رسانی ایران اینشوررز" پایگاهی مستقل و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد که استفاده از خدمات آن رایگان بوده و مسئوليت تعیین صحت اطلاعات بر عهده بازدیدکننده می باشد. © تمامی حقوق برای شرکت توسعه تجارت الکترونیک مهرکام بین الملل محفوظ است و کپی برداری از مطالب بدون کسب اجازه ممنوع می باشد.
عضو هستید؟
لطفاً نام کاربری و رمز عبور را به صورت صحيح وارد نمائيد
رمز عبور را فراموش کرده ام
پشتیبانی آنلاین
به ایران اینشوررز
اولین پورتال جامع ارتباط تجاری بازار ، نمایندگان و کارگزاران بیمه کشور خوش آمدید.
لطفا برای حضور در پورتال، پروفایل خود را تکمیل فرمایید.
تکمیل پروفایل و حضور در این پورتال برای نمایندگان و کارگزاران بیمه رایگان است.

 
تکمیل پروفایل خروج از حساب
 
iraninsurers.comiraninsurers.com - هقشدهدسعقثقس.زخئ - صصص.هقشدهدسعقثقس.زخئ