امروز : يکشنبه ۱ مهر ماه ۱۳۹۷
درخواست عضویت ویژه نمایندگان و کارگزاران رسمی بیمه
از پیشکسوتان و نوآوران صنعت بیمه تقدیر کنیم
سه شنبه ۱۵ اسفند ماه ۱۳۹۶
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
در اطلاعیه‌ای که دیروز در فضای مجازی انتشار یافت ,خبر فوت ,دکتر فرهنگ مهر یکی از مدیران ارشد شرکت بیمه ایران قبل از پیروزی انقلاب اسلامی منتشر گردید و تعدادی از همکاران پیشکسوت نسبت به ایشان با نوشتن جملاتی به رسم یاد بود اظهار احترام نمودند.

دکتر فرهنگ مهر از هموطنان اقلیت دینی ,,زردتشتی ,,بودند و آنچه از سوابق فعالیت های  ایشان گفته میشود ,خدمات ارزنده‌ای به صنعت بیمه کشور منجمله تلاش مشترک ایشان با مرحوم دکتر ایرج علی آبادی در زمینه تهیه و تنظیم قانون بیمه گری و تشکیل بیمه مرکزی ایران داشته‌اند موجب استحکام و بنیانگذاری مدیریت نظارت و کنترل توانمند برای صنعت بیمه کشور از سال ۱۳۵۰تا کنون شده که گامی قابل تقدیر است .

یادآوری این نکته که بنیانگذار و ایده پرداز اولیه تاسیس شرکت سهامی ایران برای خارج ساختن سرنوشت بیمه گری در ایران از انحصار شرکت های خارجی ,مرحوم دکتر آقایان ,یکی از هموطنان ارامنه کشورمان بوده که اکنون شرکت سهامی بیمه ایران ,ستون فقرات صنعت بیمه را تشکیل میدهد .یاد و تقدیر از دو هموطن اقلیت دینی از حیث خدمتگذاری در راه توسعه صنعت بیمه یک وظیفه انسانی و ملی -حرفه‌ای است که ابراز آن از نظر نگارنده ترویج فرهنگ قدردانی از تلاشهای مثبت هر هموطن ,,ایران دوست ,, در راه پیشرفت و ترقی کشورعزیزمان است .

مطالعات منابع برجای مانده از متن گزارش‌ها و سخنرانی های مدیران ارشد صنعت بیمه در سالهای دور گذشته ,به نام دکتر مشرف نفیسی یکی دیگر از مدیران عامل خلاق شرکت  بیمه ایران بر میخوریم که از حیث جنبه آموزشی و فنی بسیار ارزشمند و قابل تامل است .

دکتر مشرف نفیسی در اواخر دهه ۳۰واوایل دهه ۴۰شمسی تلاشهای وصف ناپذیر در جهت ترویج بیمه های عمر اندوخته سازبا یک ایده خلاقانه در ایران میکند که متاسفانه بعلت عدم همراهی دولت ,طرح نوین وی شکست میخورد و متوقف میگردد.

دکتر مشرف نفیسی به علل عدم توسعه بیمه های عمر در ایران از منظر اقتصادی -جامعه شناسی -فرهنگی دست به تحلیل دقیق علمی و اجتماعی  میزند که هنوز هم بعد از گذشت قریب پنجاه و پنج سال از گزارش وی به هیت مدیره بیمه ایران و دولت وقت  ,انگار مطالب آن سخنان در بیان وصف حال کنونی بازار بیمه رشته زندگی کشورمان است ,به بخشی از گزارش ایشان در سال ۱۳۳۸توجه کنید :'''متاسفانه در ایران به واسطه تنزل تدریجی قدرت خرید واحد پول که از سال ۱۳۰۶شمسی به این طرف گاهی خفیف تر وگاهی با شدت بیشتر روی داده فوایدی را که بیمه عمر برای اشخاص داشته از بین برده ...,,,
,,,...از طرف دیگر عدم ثبات اوضاع از قرنها قبل ایرانی را نسبت به آینده بدبین کرده و کمتر کسی حاضر میشود به امید آینده موهوم سالها حق بیمه بدهد .ایرانی به طور کلی تصور میکند که حق بیمه سالیانه را از او میگیرند ولی در روز سررسید پرداخت سرمایه بیمه عمر اوضاع و احوالی پیش خواهد آمد که او را از دریافت آن سرمایه محروم خواهد داشت .,,,,

متن کامل این سخنرانی ,بقدری از جنبه تحقیقاتی کامل و جامع است که بیانگر سطح بالای دانش مدیران صنعت بیمه کشور در دهه های گذشته است .

مردان بزرگی که با منش و اخلاق حرفه‌ای و علاقه وصف ناپذیر در ایجاد بنیانهای علمی صنعت بیمه ,روش های اصولی مدیریت شرکت های بیمه در ایران پایه گذاری کردند .

ای کاش روند دقیق توسعه و خلاقیت آن مدیران هرگز دچار وقفه نمیشد تا که امروز بسیاری از کاستی های بازار بیمه را شاهد نباشیم .

یاد و نام پیشکسوتان خلاق و جوانمرد صنعت بیمه کشور همواره گرامی باد.


کارشناس  مطالعات ریسک و بیمه/حمید رضا حاجی اشرفی
اطلاعات تماس
دفتر مرکزی : تهران، انتهای گاندی جنوبی،
بلوار بهاران،ساختمان بانک سپه، واحد 2
تلفن پشتیبانی : 88194620-021
پست الکترونیک : info@iraninsurers.com
شبکه های اجتماعی
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
" پایگاه اطلاع رسانی ایران اینشوررز" پایگاهی مستقل و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد که استفاده از خدمات آن رایگان بوده و مسئوليت تعیین صحت اطلاعات بر عهده بازدیدکننده می باشد. © تمامی حقوق برای شرکت توسعه تجارت الکترونیک مهرکام بین الملل محفوظ است و کپی برداری از مطالب بدون کسب اجازه ممنوع می باشد.
عضو هستید؟
لطفاً نام کاربری و رمز عبور را به صورت صحيح وارد نمائيد
رمز عبور را فراموش کرده ام
پشتیبانی آنلاین
به ایران اینشوررز
اولین پورتال جامع ارتباط تجاری بازار ، نمایندگان و کارگزاران بیمه کشور خوش آمدید.
لطفا برای حضور در پورتال، پروفایل خود را تکمیل فرمایید.
تکمیل پروفایل و حضور در این پورتال برای نمایندگان و کارگزاران بیمه رایگان است.

 
تکمیل پروفایل خروج از حساب
 
iraninsurers.comiraninsurers.com - هقشدهدسعقثقس.زخئ - صصص.هقشدهدسعقثقس.زخئ