امروز : يکشنبه ۱ مهر ماه ۱۳۹۷
درخواست عضویت ویژه نمایندگان و کارگزاران رسمی بیمه
سهولت فضای کسب و کار تسهیل کارآفرینی و افزایش تولید ملی
چهارشنبه ۹ اسفند ماه ۱۳۹۶
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار

#کارآفرینی -ریسک


در دوران تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری دوره دوازدهم  ,جناب آقای دکتر اسحاق جهانگیری ,معاون محترم ریاست جمهوری در یک بخش از سخنان خویش در برنامه مناظره تلویزیونی کاندیداهای ریاست جمهوری  به اقدامی جهادی از سوی ایشان در زمان  وزارت صنایع برای تسهیل  و تسریع ثبت سفارش کالاها طی جمع آوری و استقرار  تمام سازمانهای صادر کننده انواع مجوزهای واردات کالاها  و انجام صدور مجوزهای تجار در کمترین زمان در یک سالن در وزارت ,صنعت,معدن وتجارت اشاره و تاکید نمودند که برای رفع مشکلات پیش پای فعالان اقتصادی میتوان از این دست اقدامات انقلابی و تجربیات گذشته به بهترین نحو ممکن برای توسعه فضای کسب و کاراستفاده نمود و در دولت دوازدهم اجرای این نوع برنامه‌ها مد نظر خواهد بود.

این سخنان خوشبختانه از سوی بالاترین مقام اجرایی کشور که بطور همزمان رییس ستاد اقتصاد مقاومتی را بر عهده دارند بیان گردید و بارقه امیدی در ذهن هر ایرانی بوجود آورده که انشاالله در مسیر توسعه فضای کسب و کار با تدبیر چنین مدیران تصمیم ساز خوش فکر و مجرب  انشاالله  گشایشی بی نظیردر این حوزه بوقوع خواهد پیوست .

 اخیرا در یک خبر منتشر شده از سوی محافل اقتصادی دیده شد که ایران در ,,سهولت ایجاد فضای کسب و کار ,,در پایین ترین رتبه جدول جهانی و فقط بالاتر از عراق و افغانستان قرار دارد .!!!!!

در همین چند روز پیش ,یک ویدیو چند دقیقه‌ای کوتاه از سخنان یک مجری با دانش و مسلط حوزه سیاسی ,اقتصادی  سیمای جمهوری اسلامی پخش شد که در آن به صراحت ایشان از سختگیریها و موانع متعدد پیش پای اعطای مجوزهای شغلی به متقاضیان راه اندازی کسب و کار‌ها و رانت خواریهای در این حوزه در کشور گلایه میکند و همین نقیصه را مانعی اساسی در مسیر توسعه تولیدات ملی و کار آفرینی میداند .!!!!!!

ایجاد پنج میلیون شغل در بخش خصوصی و تعاونی در طی مدت پنج سال کنونی و آتی  ,افزایش تولیدات و خدمات ملی ,علاوه بر سرمایه و دانش شغلی ,به حمایت و ایجاد سهولت کافی  در فضای کسب و کار نیاز دارد .

تنها مرجعی که میتواند شرایط تسهیل فضای کسب و کار در کشور رافراهم آورد دولت و مجلس شورای اسلامی است .
بنظر میرسد برای رفع موانع و ایجاد شرایط تسهیل فضای کسب و کار تشکیل کارگروهی متشکل از کارشناسان حقوقی و کارشناسان رشته های مختلف شغلی از بخش های دولتی و خصوصی  برای مطالعه و بررسی به منظور  ابطال صدها مورد مقررات-آیین نامه‌ها -بخشنامه‌ها و دستورالعمل های غیر هم سو و متضاد که مانع تحرک و سرعت کارآفرینی و سرمایه گذاریهای ایجاد اشتغال و کسب و کار هستند و ابقا مقررات تسریعی و تسهیلی  موجب گشودن قفل‌ها و زنجیرهای بسته شده به دست و پای بخش خصوصی اقتصاد ایران میشود و شرایط سرعت و تحرک لازم برای فعالان اقتصادی را فراهم میسازد.

بدون شک یکی از وظایف دولت‌ها ,حمایت‌ها و فراهم نمودن تسهیلات مالی و قانونی از کسب و کارها و ایجاد فضایی مبتنی بر عدالت اجتماعی و فرصت های برابر و متوازن به تک تک فعالان اقتصادی در کشور بدون کمترین سخت گیری و اتلاف زمان است .

سخت گیریهای بی موردی که پیش روی کارآفرینان است اکنون موجب کاهش و اضمحلال انگیزه کار و تکرار  دور باطل بی کاری و تاخت و تاز محصولات خارجی در بازار داخلی میگردد.

  رونق اقتصادی کشور در این برهه در مقابله و حذف  انواع ریسک های مانع گسترش فضای کسب و کار در کشور نهفته است .


کارشناس مطالعات ریسک و بیمه/حمید رضا حاجی اشرفی
اطلاعات تماس
دفتر مرکزی : تهران، انتهای گاندی جنوبی،
بلوار بهاران،ساختمان بانک سپه، واحد 2
تلفن پشتیبانی : 88194620-021
پست الکترونیک : info@iraninsurers.com
شبکه های اجتماعی
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
" پایگاه اطلاع رسانی ایران اینشوررز" پایگاهی مستقل و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد که استفاده از خدمات آن رایگان بوده و مسئوليت تعیین صحت اطلاعات بر عهده بازدیدکننده می باشد. © تمامی حقوق برای شرکت توسعه تجارت الکترونیک مهرکام بین الملل محفوظ است و کپی برداری از مطالب بدون کسب اجازه ممنوع می باشد.
عضو هستید؟
لطفاً نام کاربری و رمز عبور را به صورت صحيح وارد نمائيد
رمز عبور را فراموش کرده ام
پشتیبانی آنلاین
به ایران اینشوررز
اولین پورتال جامع ارتباط تجاری بازار ، نمایندگان و کارگزاران بیمه کشور خوش آمدید.
لطفا برای حضور در پورتال، پروفایل خود را تکمیل فرمایید.
تکمیل پروفایل و حضور در این پورتال برای نمایندگان و کارگزاران بیمه رایگان است.

 
تکمیل پروفایل خروج از حساب
 
iraninsurers.comiraninsurers.com - هقشدهدسعقثقس.زخئ - صصص.هقشدهدسعقثقس.زخئ