امروز : يکشنبه ۱ مهر ماه ۱۳۹۷
درخواست عضویت ویژه نمایندگان و کارگزاران رسمی بیمه
جلوه های زیبای نوعدوستی در لحظه های وقوع حوادث
پنج شنبه ۳ اسفند ماه ۱۳۹۶
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار

#نوعدوستی

در این هفته متاسفانه شاهد سانحه سقوط هواپیمای مسافربری مسیر تهران -یاسوج بودیم .
در این واقعه ,اهریمن حادثه جان ۶۵هموطن عزیزمان را گرفت و خانواده های بسیاری را عزادار کرد و همه هموطنان را متاثر ساخت .

 آمرزش روح و مغفرت الهی برای جانباختگان این حادثه و صبرو شکیبایی خانواده های معزز  این عزیزان, از درگاه خداوند متعال دعای همه هموطنان است.

از لحظات اولیه وقوع این حادثه ,حضور توانمند و تلاشهای نیروهای امدادی و غیور نظامی -کوهنوردان حرفه‌ای -داوطلبین مردمی درکنار خانواده های قربانیان در منطقه دنا کوه برای یافتن منطقه سقوط هواپیما  با احتمال زنده ماندن برخی از سرنشینان و کمک به آنها و نیز یافتن پیکر قربانیان این سانحه آغاز گردید و در تمامی  این لحظات پر اضطراب و حساس , شاهد همدردی و همگامی تک تک انسانهای حاضر در صحنه برای نجات جان مسافران که احتمال زنده ماندن داده میشد بودیم.

روستای نزدیک محل حادثه در منطقه دنا کوه محل تجمع نیروهای امدادی و خانواده های قربانیان این حادثه بود .
از دید تیزبین دوربین های خبری و خبرنگاران رسانه‌ها ,جلوه های زیبای انسانی و نوعدوستی ایرانیان در کمک به همنوع  مخفی نماند .

منطقه حادثه در بافت روستایی بود و فاقد امکانات شهری و محل اقامت و پذیرایی برای این تعداد  جمعیت مهمان که بطور غیر منتظره حضور داشتند بود . اما مردم شریف ساکن روستای تجمع نیروهای امدادی ,فرهنگ والا و حس انسانیت و مهربانی خاص ایرانیان را در لحظات سخت و دردناک پس از وقوع حادثه  آن زمان که همنوع و هموطن  نیاز به حمایت و پشتیبانی دارد به بهترین وجه ممکن نشان دادند.

دعوت هموطنان مهمان به خانه‌ها با اصرار برای اقامت و پذیرایی در این شبهای سرد زمستان  آن  منطقه سردسیر -پختن غذا توسط خواهران محترم آن روستا و توزیع آن در بین جمعیت مهمان و امدادی و دیدن حس تاثر و ناراحتی در چهره تک تک انسانهای حاضر در صحنه ,همه و همه حکایت از حس نوعدوستی ,مهربانی و محبت ایرانیان نسبت به هموطنان و مهمانان دارد و این فرهنگ بی نظیر باعث افتخار تک تک هموطنان ایرانی است .

گریه  و تاثر  بی ریای خلبان هلیکوپتری که لاشه هواپیما و اجساد هموطنان عزیز را پیدا کرده بود و یا گفتگوی توام  با بغض یکی از اهالی روستا که به خبرنگار میگوید :,,همه ما یک خانواده و همدرد هستیم  ,, و رفتن دهها نیروی امدادی به ارتفاعات با توجه به ضرورت ماندن در سرمای بیست درجه زیر صفر در شب برای کمک و جمع آوری اجساد, بیانگر و نشاندهنده حس بالای  انسانیت و تعصب -غیرت مردم شریف ایران دارد .

فرقی نمیکند ,که در کدام گوشه از این خاک مقدس واقعه‌ای دردناک رخ دهد,همینکه غیور مردان و زنان ایرانی حس کنند که هموطنانی نیاز به کمک دارند و یا حضور آنها در یاری و همدردی موثر است ,پاک و بی آلایش بطور خود جوش در صحنه حضور مییابند و وحدت ملی و حس انسانیت خویش را به منصه ظهور میرسانند .

حضور یکپارچه در دفاع مقدس -شرکت گسترده در تشیع پیکر شهدا -به یاری شتافتن در پس از زلزله های مخرب - حزن و اندوه ملی و ابراز همدردی در واکنش به همه حوادث همچون سقوط همین هواپیما و یا واکنش و همدردی به حادثه کشتی سانچی و دیگر بلایا بیانگر حس مسولیت اجتماعی و حمایت از همنوع در نزد هموطنان دارد.

دوستانی که در صنعت گردشگری فعالیت میکنند ,بارها میگویند ,گردشگران خارجی که برای اولین بار به ایران میایند ,در پایان سفر مات و مبهوت و با اذعان صریح از لمس و درک ,,مهربانی و محبت خاص و پذیرایی و مهمانداری بی نظیر ایرانی‌ها ,,وطن ما را ترک میکنند و سفیران تبلیغ فرهنگ شایسته و مهربانی ایرانیان به مردم کشورهای خود میگرددند .

بعنوان ایرانی ,به وجود این همه مهربانی -محبت و نوعدوستی -انرژی مثبت در فرهنگ و نزد هموطنان خویش افتخار
کنیم و بر خود ببالیم و از این روحیه وحدت -مهربانی و همدلی  برای ساختن و آبادتر نمودن وطن عزیزمان بسوی توسعه بنیانهای اقتصادی و اجتماعی بهمراه ترویج فرهنگ کار و مدیریت ریسک و ارتقا سطح ایمنی در مقابله با انواع حوادث و بهداشت عمومی بصورت یکپارچه با آموزش و ترویج به هم افزایی و مشارکت فعال در این زمینه  بپردازیم تا انشاالله ضریب وقوع حوادث و بیماریها به پایین ترین سطح ممکن در کشورمان کاهش یابد.


کارشناس مطالعات ریسک و بیمه/حمید رضا حاجی اشرفی
اطلاعات تماس
دفتر مرکزی : تهران، انتهای گاندی جنوبی،
بلوار بهاران،ساختمان بانک سپه، واحد 2
تلفن پشتیبانی : 88194620-021
پست الکترونیک : info@iraninsurers.com
شبکه های اجتماعی
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
" پایگاه اطلاع رسانی ایران اینشوررز" پایگاهی مستقل و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد که استفاده از خدمات آن رایگان بوده و مسئوليت تعیین صحت اطلاعات بر عهده بازدیدکننده می باشد. © تمامی حقوق برای شرکت توسعه تجارت الکترونیک مهرکام بین الملل محفوظ است و کپی برداری از مطالب بدون کسب اجازه ممنوع می باشد.
عضو هستید؟
لطفاً نام کاربری و رمز عبور را به صورت صحيح وارد نمائيد
رمز عبور را فراموش کرده ام
پشتیبانی آنلاین
به ایران اینشوررز
اولین پورتال جامع ارتباط تجاری بازار ، نمایندگان و کارگزاران بیمه کشور خوش آمدید.
لطفا برای حضور در پورتال، پروفایل خود را تکمیل فرمایید.
تکمیل پروفایل و حضور در این پورتال برای نمایندگان و کارگزاران بیمه رایگان است.

 
تکمیل پروفایل خروج از حساب
 
iraninsurers.comiraninsurers.com - هقشدهدسعقثقس.زخئ - صصص.هقشدهدسعقثقس.زخئ