امروز : پنج شنبه ۲۹ شهريور ماه ۱۳۹۷
درخواست عضویت ویژه نمایندگان و کارگزاران رسمی بیمه
نقش بیمه در مدیریت ریسک های دریایی
يکشنبه ۲۹ بهمن ماه ۱۳۹۶
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار

(یادداشتی بارویکرد آموزشی)

شنبه ۲۸ / ۱۱ /۱۳۹۶پژوهشکده بیمه مرکزی ایران در راستای ارتقا دانش فنی و حرفه‌ای بازار بیمه کشور اقدام به برگزاری یک نشست آموزشی با محتوای ,,مدیریت ریسک در صنایع دریایی ,,نمود که این اقدام آموزشی همچون سایر فعالیت های علمی و تحقیقاتی این مرکز پژوهشی  قابل تقدیر است .

توفیق داشتم تا ساعاتی از این نشست حضور یابم و از سخنان آموزشی مدرس محترم استاد جناب آقای مهندس  رضا علی بیگی بهره مند شوم .
ایشان بر اساس سوابق تحصیلی و حرفه‌ای اعلامی خویش علاوه بر تحصیل در حوزه صنایع دریایی در داخل و خارج کشور ,سالها با شرکت های داخلی و بین المللی بعنوان مشاور ریسک و ارزیاب پروژه های دریایی همکاری دارند و در شروع نشست مذکور اشاره نمودند که  علاقمند به انتقال دانش و تجربیات کسب نموده به شرکت های هموطن ایرانی فعال در حوزه صنایع دریایی به منظور آشنا نمودن آنها با جدیدترین دستاوردهای صنعتی و تجاری-خدماتی  بخش صنایع دریایی به منظور بهره برداری بهینه از این حوزه مهم اقتصادی هستند .

حضور مدیران و کارشناسان مبرز و مجرب شرکت های مختلف بیمه و نیز محتوای مطالب ارایه شده بر ارزشمندی نشست مذکور بیش از بیش افزوده بود.

از آنجاییکه همواره بر اساس آموخته هایم از اساتید و پیشکسوتان صنعت بیمه کشور فراگرفته ام ,پایه و اساس بیمه گری حرفه ای  بر ,,دانش مدیریت ریسک ,, استوار است  و ترویج این علم  در بازار بیمه و در نزد جامعه بیمه گذاران نه تنها به نفع صنعت بیمه کشور بلکه به نفع اقتصاد ملی است  و مسلما هر گونه اقدام آموزشی ,ترویجی و اجرایی در این حوزه ثمرات ارزشمندی بدنبال خواهد داشت .

مدرس محترم با تقسیم بندی صنایع دریایی در شش گروه  گوناگون ,به تفکیک در مورد ریسک های هر گروه و نیازهای بیمه‌ای هر کدام از صنایع دریایی به بحث و بررسی پرداخت .

با توجه به اینکه در طول نوار ساحلی شمال و جنوب هزاران کیلومتر مرز ساحلی وجود دارد و از این حیث جایگاه کشورمان در منطقه خاورمیانه بی نظیر است ,
و اکنون در برهه‌ای از زمان قرار داریم که دولت محترم در راستای اجرای برنامه های توسعه در صدد افزایش میزان حجم تولیدات ملی و  سطح اشتغال در کشور میباشد , سرمایه گذاری - تاسیس و حمایت از شرکت های موجود بخش خصوصی و تعاونی که پتانسیل بهره برداری از این امکانات و منابع خدادادی را دارند ,آشنایی با انواع  ریسک های صنایع دریایی و تامین پوشش های بیمه ای  آنها و نیز شناسایی فرصت های نوین بازاریابی خدمات و محصولات این بخش بزرگ اقتصادی میتواند به دولت و کارآفرینان در این حوزه کمک های گسترده و فراوانی نماید .

پیشگام بودن بیمه مرکزی و پژوهشکده بیمه در طرح مبحث مدیریت ریسک های دریایی و  مطالعه تامین انواع پوشش های بیمه‌ای مورد نیاز این بخش  مهم اقتصادی  ,گامی ارزشمند و قابل تقدیر است که میتواند به حمایت های عملی از برنامه های توسعه اقتصادی و نیز کارآفرینان و سرمایه گذاریهای نوین در حوزه فرصت های کارآفرینی صنایع دریایی  بیانجامد .

از جناب آقای مهندس علی بیگی که انتقال آخرین دستاوردهای مطالعاتی و علمی در صنایع دریایی به شرکت های ایرانی در راستای افزایش بهره وری ملی را وظیفه خویش برگزیده‌اند و از بیمه مرکزی ایران که توسعه مدیریت ریسک را ,از اهداف اصلی و وظایف ذاتی  آن نهاد  ناظر میدانند و به پژوهشکده بیمه مرکزی که همواره نسبت به ارتقا سطح دانش حرفه‌ای و توسعه علمی بازار بیمه
اهتمام دارند, برداشتن این گامها و تلاشهای ارزنده آموزشی و ترویجی را تبریک و تهنیت گفته  و آرزوی ارتقا روز افزون ضریب نفوذ خدمات بیمه در پی این فعالیت های اثربخش حوزه مدیریت ریسک  همگام با توسعه کارآفرینی و سرمایه گذاری در اقتصاد ملی را نماییم.


کارشناس مطالعات ریسک و بیمه/حمید رضا حاجی اشرفی
اطلاعات تماس
دفتر مرکزی : تهران، انتهای گاندی جنوبی،
بلوار بهاران،ساختمان بانک سپه، واحد 2
تلفن پشتیبانی : 88194620-021
پست الکترونیک : info@iraninsurers.com
شبکه های اجتماعی
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
" پایگاه اطلاع رسانی ایران اینشوررز" پایگاهی مستقل و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد که استفاده از خدمات آن رایگان بوده و مسئوليت تعیین صحت اطلاعات بر عهده بازدیدکننده می باشد. © تمامی حقوق برای شرکت توسعه تجارت الکترونیک مهرکام بین الملل محفوظ است و کپی برداری از مطالب بدون کسب اجازه ممنوع می باشد.
عضو هستید؟
لطفاً نام کاربری و رمز عبور را به صورت صحيح وارد نمائيد
رمز عبور را فراموش کرده ام
پشتیبانی آنلاین
به ایران اینشوررز
اولین پورتال جامع ارتباط تجاری بازار ، نمایندگان و کارگزاران بیمه کشور خوش آمدید.
لطفا برای حضور در پورتال، پروفایل خود را تکمیل فرمایید.
تکمیل پروفایل و حضور در این پورتال برای نمایندگان و کارگزاران بیمه رایگان است.

 
تکمیل پروفایل خروج از حساب
 
iraninsurers.comiraninsurers.com - هقشدهدسعقثقس.زخئ - صصص.هقشدهدسعقثقس.زخئ