امروز : شنبه ۲۸ مهر ماه ۱۳۹۷
درخواست عضویت ویژه نمایندگان و کارگزاران رسمی بیمه
اهمیت مدیریت ریسک های مالی و مدیریتی در اقتصاد خانوارها و بنگاههای اقتصادی
سه شنبه ۱۷ بهمن ماه ۱۳۹۶
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار

قسمت یازدهم 

در بخش نرم افزاری حمایت های دولت از تولیدات ملی و کار آفرینی علاوه بر فرهنگ سازی و انگیزش در مرحله بعدی ,,آموزش - مشاوره -پشتیبانی ,, قرار دارد که بدون این حمایت های نرم افزاری  فعالیت کلیدی هرگز اقتصاد ایران قادر به گذر از مرحله سنتی به مرحله نوین نخواهد بود .

اخیرا در سخنان برخی از مدیران ارشد حوزه اشتغال در خصوص تامین آموزشهای فنی و حرفه‌ای و نیز بازاریابی برای بنگاههای  کوچک و متوسط در حال شکل گیری  سخنانی بیان شده است .

اما وقتی دقیقا به این سخنان و اخباری که در مورد این برنامه های دولت  به نقل از مسولین سایر بخش های ذیربط منتشر میشود گوش میکنیم به وضوح غیر سیستمی و غیر استراتژیک بودن برنامه‌ها و ناهماهنگ بودن اقدامات سازمانهای متولی در این حوزه مشخص میگردد .

در خبرها پیشنهاد مجلس شورای اسلامی راجع به  ,,تشکیل کمیته حمایت از تولیدات ملی ,,منتشر گردید.

 چنانچه این کمیته تشکیل گردد و ماموریت آن هدایت و هماهنگ کننده کلیه بخش های  دست اندرکار توسعه تولیدات ملی بعنوان ,,مغز و مرکز کنترل اصلی ,,رهبری این برنامه در کشور را بدست داشته باشد ,بدون شک گامی کلیدی و راهبردی از سوی دولت در این زمینه برداشته شده و رسیدن به اهداف مد نظر در برنامه ششم توسعه با پایین ترین ضریب ریسک امکانپذیر است .

صرف نظر از وجود صدها مرکز آموزش عالی و نیز هزاران آموزشگاه فنی و حرفه‌ای در کشور که به آموزش جوانان و علاقمندان در رشته های نظری و عملی میپردازند ,
به این نکته لازمست توجه نماییم که در زمان شروع یک فعالیت شغلی آنچه که کارآفرینان و خود اشتغالان در انجام موفق فرآیند شغلی خویش باید بدانند بسیار وسیع تر از آموزشهایی است که قبلا دیده‌اند .
لذا برای موفق شدن در اجرای اهداف اقتصادی کلان کشور نیاز به برنامه ریزی دوره های آموزشی مکمل و جدید برای سرمایه گذاران -کارآفرینان -خود اشتغالان در سطح شهرها و روستاهای کشور تحت نظر یک سیستم مستقل مدیریت آموزشی حمایت از ,,تولیدات ملی و اشتغال زایی ,, وجود دارد.

بعنوان مثال مدیران  شرکت های  کوچک و متوسط لازمست دوره‌ها و کارگاهها ی آموزشی با موضوعات ذیل را قبل و حین فعالیت شغلی  بگذرانند:

۱-دوره های آموزش دروس مدیریتی و سیر تحول مدیریت در دو دهه اخیر در دنیا
۲-آموزش جامع و به روز تخصصی در زمینه تولیدات و خدماتی که قرار است در آن حوزه فعالیت کنند .
۳-دوره آموزش بازاریابی و فروش و تبلیغات
۴- دوره آموزش ایمنی و بهداشت کار
۵-دوره آموزش روابط عمومی و ارتباطات اجتماعی
۶-آموزش آشنایی با انواع قوانین و مقررات مرتبط با حوزه مشاغل
۷-و ...

در واقع در دهه نود شمسی به هیچ عنوان هیچکس در حوزه خود اشتغالی و کارآفرینی قادر به کسب موفقیت بدون داشتن دانش و مهارت به روز در شغل خویش نخواهد شد.

اما پس از برنامه ریزی و اجرای دوره های آموزشی مورد اشاره گام بعدی برای حمایت از افزایش تولیدات ملی و اشتغال زایی ,تامین خدمات ,,مشاوره و پشتیبانی ,, از بنگاههای کوچک و متوسط نوپا و خوداشتغالان مورد نیاز است ......


کارشناس مطالعات ریسک و بیمه /حمید رضا حاجی اشرفی
اطلاعات تماس
دفتر مرکزی : تهران، انتهای گاندی جنوبی،
بلوار بهاران،ساختمان بانک سپه، واحد 2
تلفن پشتیبانی : 88194620-021
پست الکترونیک : info@iraninsurers.com
شبکه های اجتماعی
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
" پایگاه اطلاع رسانی ایران اینشوررز" پایگاهی مستقل و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد که استفاده از خدمات آن رایگان بوده و مسئوليت تعیین صحت اطلاعات بر عهده بازدیدکننده می باشد. © تمامی حقوق برای شرکت توسعه تجارت الکترونیک مهرکام بین الملل محفوظ است و کپی برداری از مطالب بدون کسب اجازه ممنوع می باشد.
عضو هستید؟
لطفاً نام کاربری و رمز عبور را به صورت صحيح وارد نمائيد
رمز عبور را فراموش کرده ام
پشتیبانی آنلاین
به ایران اینشوررز
اولین پورتال جامع ارتباط تجاری بازار ، نمایندگان و کارگزاران بیمه کشور خوش آمدید.
لطفا برای حضور در پورتال، پروفایل خود را تکمیل فرمایید.
تکمیل پروفایل و حضور در این پورتال برای نمایندگان و کارگزاران بیمه رایگان است.

 
تکمیل پروفایل خروج از حساب
 
iraninsurers.comiraninsurers.com - هقشدهدسعقثقس.زخئ - صصص.هقشدهدسعقثقس.زخئ