امروز : پنج شنبه ۲۹ شهريور ماه ۱۳۹۷
درخواست عضویت ویژه نمایندگان و کارگزاران رسمی بیمه
من که باور نکردم ,شما چطور ؟
پنج شنبه ۱۲ بهمن ماه ۱۳۹۶
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار

در طی روزهای گذشته ,خبری را به نقل از سوی یکی از مدیران محترم صنعت بیمه شنیدم,  هزینه کارمزد فروش بیمه نامه‌ها بالاست  !!!!!؟؟؟؟؟

هرگز نمیتوانم باور کنم که این چنین سخنانی خدایی ناکرده از سوی یک مدیر محترم یا کارشناس خبره بیمه های بازرگانی در این شرایط اقتصادی و تورم و هزینه های بالای بازاریابی خدمات بیمه بیان شده باشد !؟
انشاالله که این خبر صحت نداشته و ندارد .

اما چرا از بیان احتمالی چنین سخنانی لازمست تعجب کنیم و قدری سخن بگوییم ؟؟؟!!!

امروزه در بازاریابی محصولات و خدمات ,هزینه توزیع بخش قابل توجه‌ای از بهای تمام شده محصولات را تشکیل میدهد .
اگر شبکه کارگزاری و نمایندگی صنعت بیمه را از جمله اشخاص عضو شبکه توزیع میدانیم که البته همینطور است ,نگاه و مروری سرانگشتی در خصوص هزینه های خرید و اجاره محل کار ,هزینه دستمزد کارکنان ,هزینه های بازاریابی ,هزینه های آب ,برق ,تلفن ,شارژ ,ایاب و ذهاب و ... نماییم آنگاه متوجه خواهیم شد که شرایط تامین مالی هزینه های ثابت و متغیر دفاتر شبکه توزیع بیمه  در سال 1396بسیار بالا رفته است.
از سوی دیگر پس از پرداخت همه این هزینه‌ها ,درآمد و تنها ممر معیشت فروشندگان بیمه از محل باقی مانده کارمزدها پس از کسر هزینه های گفته شده فوق و مالیات شغلی تامین میشود .

این در صورتیست که ,از هر چند مذاکره فروش ,تنها یک مورد منتهی به انعقاد قرارداد میشود و زمانهای مصروف بر مذاکراتی که بی نتیجه میمانند نیز هزینه های تحمیلی به شبکه توزیع بیمه قابل لحاظ و جمع هستند .
رقابت های شدید و کاهش نرخ حق بیمه‌ها و کاهش درآمدهای بنگاههای اقتصادی و خانوارها به دلیل تورم ,کشش فروش خدمات بیمه را کاهش داده و نتیجتا مجموع درآمد کل نیز کاهش یافته!!؟؟

در واقع اگر نسبت درآمد به هزینه های توزیع خدمات بیمه نسبت به یک دهه پیش را مقایسه نماییم ,نه تنها شبکه فروش بیمه دارای افزایش درآمد نبوده‌اند بلکه درآمد آنها کاهش نیز یافته است .

اکنون با این وضعیت ,چگونه برخی از اشخاص تصور میکنند که میزان کارمزد پرداختی به شبکه فروش بیمه بالاست ؟؟؟؟؟

از یکسو  میبینیم همه کارشناسان  بدنبال پیدا نمودن علل و چرایی عدم افزایش سهم بیمه بازرگانی نسبت به تولید ناخالص داخلی هستند و از سوی دیگر زمزمه بالا بودن کارمزدها مطرح میشود ؟؟؟

واقعا این تناقضات در عملکرد و اظهارات کارشناسی برخی از همکاران چگونه قابل توجیه است ؟؟؟؟؟

از یکسو ,شعار لزوم افزایش پرتفوی بیمه های خرد برای بالا رفتن ضریب نفوذ بیمه عنوان  میشود و از سوی دیگر ,توجه نمیشود که پایین بودن کارمزد خود دلیل اصلی  بر عدم صرفه و توجیه اقتصادی فعالیت نمایندگان و کارگزاران در توزیع بیمه نامه های خرد است که مانع از توسعه این بخش از بازار شده است !!!!!

اگر برخی از مدیران شرکت های بیمه تصور میکنند بهای تمام شده محصولات بالاست یا اینکه ضریب خسارت در برخی از رشته‌ها بالاست ,لازمست توجه نمایند این  مشکل ابدا ربطی به میزان کارمزد شبکه فروش ندارد بلکه برعکس کارمزدها در برخی از رشته‌ها پایین است و لازمست افزایش نیز بیابند .

مشکل اصلی صنعت بیمه در اجرا نشدن مدیریت ریسک ,
مشکل در نرخ شکنی و رقابت های ناسالم برخی از شرکت های بیمه و مشکل در فقدان استراتژی بازاریابی -آموزش و تبلیغات شرکت های بیمه است و نه بالا بودن کارمزد برخی از رشته های بیمه !!!!

از مدیرانی که خدای ناکرده چنین تصور اشتباهی دارند درخواست میشود قبل از بیان چنین نظراتی با رویکردی جامع نگر کل سیستم را مطالعات میدانی نمایند سپس  چنین مطالب نگران کننده را بیان کنند تا خدایی نکرده بجای درست کردن ابرو ,چشم بازار بیمه  را کور نکنند .!!!!!؟؟؟؟؟

کارشناس مطالعات ریسک و بیمه/حمید رضا حاجی اشرفی
اطلاعات تماس
دفتر مرکزی : تهران، انتهای گاندی جنوبی،
بلوار بهاران،ساختمان بانک سپه، واحد 2
تلفن پشتیبانی : 88194620-021
پست الکترونیک : info@iraninsurers.com
شبکه های اجتماعی
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
" پایگاه اطلاع رسانی ایران اینشوررز" پایگاهی مستقل و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد که استفاده از خدمات آن رایگان بوده و مسئوليت تعیین صحت اطلاعات بر عهده بازدیدکننده می باشد. © تمامی حقوق برای شرکت توسعه تجارت الکترونیک مهرکام بین الملل محفوظ است و کپی برداری از مطالب بدون کسب اجازه ممنوع می باشد.
عضو هستید؟
لطفاً نام کاربری و رمز عبور را به صورت صحيح وارد نمائيد
رمز عبور را فراموش کرده ام
پشتیبانی آنلاین
به ایران اینشوررز
اولین پورتال جامع ارتباط تجاری بازار ، نمایندگان و کارگزاران بیمه کشور خوش آمدید.
لطفا برای حضور در پورتال، پروفایل خود را تکمیل فرمایید.
تکمیل پروفایل و حضور در این پورتال برای نمایندگان و کارگزاران بیمه رایگان است.

 
تکمیل پروفایل خروج از حساب
 
iraninsurers.comiraninsurers.com - هقشدهدسعقثقس.زخئ - صصص.هقشدهدسعقثقس.زخئ