امروز : يکشنبه ۱ مهر ماه ۱۳۹۷
درخواست عضویت ویژه نمایندگان و کارگزاران رسمی بیمه
چگونه انگیزه شغلی فروشند گان خدمات بیمه را افزایش دهیم ؟
يکشنبه ۸ بهمن ماه ۱۳۹۶
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار

برخی از همکاران محترم شبکه فروش بیمه درخواست نوشتن یادداشتی انگیزشی در خصوص نحوه فعالیت موثر تر در بازار بیمه را نموده‌اند و برخی از همکاران نیز در تماس هایی که دارند اظهار خستگی از کار را مینمایند!!!!!

تجربه سالها فعالیت در بازار بیمه از زوایای مختلف نشان داده است که شغل نمایندگی و کارگزاری بیمه یکی از دشوارترین مشاغل در بین همه مشاغل در دنیاست و این موضوع در همه بازارهای بیمه کشورهای مختلف صدق میکند.

ولی ,با تمام  این سختی ها   بیمه گری از جمله خدماتی است  که موجب نجات زندگی و حیات مالی اشخاص در مقابله با  انواع حوادث  و نجات از ورشکستگی و فقر میدهد.

همین نکته هزاران بار به یک فروشنده خدمات بیمه و کارشناسان شرکت های بیمه انرژی مثبت و انگیزه شغلی میدهد تا محکم و استوار بر اهمیت و نقش سازنده فعالیت خویش خشنود باشند و تداوم فعالیت داشته  باشند .

 این نکته را فراموش نباید نمود که در یک دفتر نمایندگی یا کارگزاری بیمه حداقل پانزده فعالیت متوالی و موازی وجود دارد که بطور پیوسته لازمست انجام گیرند.

برای کسب موفقیت در جذب پرتفوی و نیز رشد منطقی کسب و کار  و حفظ مشتریان ,نقش آموزش های فنی و بازاریابی بسیار با اهمیت هستند .

یک نماینده و یک کارگزار توانمند علاوه بر شناخت نکات فنی بیمه گری ,نیازمند برخورداری از دانش بازاریابی و فروش علمی و جامعه شناسی میباشد.
 
امروزه در بازار همه محصولات این  حرفه ای‌ها هستند که حرف اول و آخر را میزنند و آماتور‌ها به سرعت از بازار حذف خواهند شد.

در بازار بیمه ,همه فعالین آن لازمست بیاموزند که تنها راه موفقیت همکاری گروهی و تقسیم کار در یک کارگروه  است .

بطور اصولی انجام همه مراحل کار توسط یک نفر در یک دفتر فروش بیمه منجر به خستگی فکری و فیزیکی به تدریج خواهد شد .
برای ممانعت از این وضعیت ,
برنامه ریزی و سازماندهی و اجرای کارها در یک کارگروه که منافع هر فرد عضو آن دقیقا مشخص گردیده باشد میتواند به افزایش انگیزش و نیز کاهش استرس های شغلی بینجامد .
 تقسیم بندی ساعات کار روزانه و اختصاص بخشی از ساعات روز و هفته به خانواده ,به ورزش ,به نیایش و به هنر و  دوری از فضای کار میتواند موجب تمدد اعصاب و رفع خستگی شغلی گردد .

به همکاران محترم عضو شبکه فروش بازار بیمه توصیه مینمایم با تعیین ساعات اختصاصی به کار ,مابقی ساعات را به امور شخصی و امور خانواده اختصاص داده و با تقسیم کار خدمات مختلف مورد درخواست بیمه گذاران را به افراد تعیین شده در آن حوزه ارجاع دهید تا از فشار کاری و ذهنی که نتیجه اش خستگی و کاهش انگیزه میگردد ممانعت بعمل آید .

نکته مهمتر اینکه , مدیران شرکت های بیمه نیز لازمست با دعوت از مشاوره روانشناسان مجرب ,
و تعیین استراتژی بازاریابی و تبلیغات به یاری شبکه فروش همکار خویش برآمده و مانع از کاهش انگیزه آنان گرددند.

خدمات بیمه ناجی انسانهای بیشماری در جوامع بشری بوده و میباشد که حضور در این بخش و فعالیت در این حوزه میتواند خود انگیزه‌ای والا در اشخاص شاغل در این زمینه ایجاد کند .

با بیاد آوردن همین نکته و انرژی مثبتی که همکاران محترم شبکه فروش به بیمه گذاران خویش منتقل مینمایند, میتواند چراغی فروزان در فراسوی کارشناسان صنعت بیمه در محیط کار و زندگی و موجب بالندگی همیشه ایشان در اجتماع  پیرامون باشد.

کارشناس مطالعات ریسک و بیمه/حمید رضا حاجی اشرفی
اطلاعات تماس
دفتر مرکزی : تهران، انتهای گاندی جنوبی،
بلوار بهاران،ساختمان بانک سپه، واحد 2
تلفن پشتیبانی : 88194620-021
پست الکترونیک : info@iraninsurers.com
شبکه های اجتماعی
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
" پایگاه اطلاع رسانی ایران اینشوررز" پایگاهی مستقل و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد که استفاده از خدمات آن رایگان بوده و مسئوليت تعیین صحت اطلاعات بر عهده بازدیدکننده می باشد. © تمامی حقوق برای شرکت توسعه تجارت الکترونیک مهرکام بین الملل محفوظ است و کپی برداری از مطالب بدون کسب اجازه ممنوع می باشد.
عضو هستید؟
لطفاً نام کاربری و رمز عبور را به صورت صحيح وارد نمائيد
رمز عبور را فراموش کرده ام
پشتیبانی آنلاین
به ایران اینشوررز
اولین پورتال جامع ارتباط تجاری بازار ، نمایندگان و کارگزاران بیمه کشور خوش آمدید.
لطفا برای حضور در پورتال، پروفایل خود را تکمیل فرمایید.
تکمیل پروفایل و حضور در این پورتال برای نمایندگان و کارگزاران بیمه رایگان است.

 
تکمیل پروفایل خروج از حساب
 
iraninsurers.comiraninsurers.com - هقشدهدسعقثقس.زخئ - صصص.هقشدهدسعقثقس.زخئ