امروز : پنج شنبه ۲۹ شهريور ماه ۱۳۹۷
درخواست عضویت ویژه نمایندگان و کارگزاران رسمی بیمه
اهمیت مدیریت ریسک های مالی و مدیریتی در اقتصاد خانوارها و بنگاههای اقتصادی
شنبه ۷ بهمن ماه ۱۳۹۶
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار

قسمت دهم -

وقتی موضوع حمایت از تولید ملی و مبارزه با بیکاری گسترده در سطحی وسیع و سرمایه گذاری های سنگین مطرح میگردد این به مفهوم هدف گذاری بسیار مهم یک دولت در توسعه اقتصادی یک کشور در یک رویکرد استراتژیک برای چند دهه در آینده است .

بدون شک برای کسب موفقیت و تحقق چنین برنامه‌ای نیازمند اراده ملی مبتنی بر مطالعات جامع در تمامی حوزه‌ها میباشد .

اولین گام مهم در راه پیاده سازی برنامه ششم اقتصادی توسعه ,,فرهنگ سازی و ایجاد انگیزش ,,در جوانان و کارآفرینان کشورمان است.

برای کسب موفقیت مردم یک کشور در مقابله با فقر و دستیابی همه مردم به رفاه متوازن اجتماعی و اقتصادی و امنیت شغلی بدوا به فرهنگ سازی و ایجاد انگیزه و به باور رسانیدن همه مردم یک کشور بر ترجیح منافع جمعی و ملی بر منافع فردی و شخصی نیاز است .

در مسیر رسیدن به توسعه پایدار در یک کشور به گذشت و مهربانی و همدلی همه مردم نیاز است.

برای رسیدن به توسعه پایدار وظیفه خطیر دولت‌ها با کمک گرفتن از دانشگاهها و مراکز معتبر تحقیقاتی انجام  مطالعات تطبیقی و یافتن  علل دقیق راه و روشهایی است که چند کشور تازه صنعتی شده چگونه و با چه روشهایی که  در پیش گرفتند در طی دو یا سه دهه توانستند به بالاترین حد از تولید ناخالص ملی (GNP) دست یابند ؟؟؟؟؟.

این مطالعات نشان خواهد داد که آنها از چه مسیری رفته‌اند تا با کمترین اشتباه و پایین ترین ریسک ممکن توانسته‌اند به موفقیت های برنامه ریزی شده برسند و کشور ما نیز بدون طی کردن ,,آزمون و خطا,, همان مسیر را برای رسیدن به اهداف بزرگ اقتصادی خود بپیماید .؟؟؟؟؟

سالها مطالعه در زمینه رفتارهای اقتصادی و اجتماعی دهک های مختلف درآمدی در کشورمان این درس را به من آموخت که فرهنگ و ارزش های حاکم بر اندیشه افراد و نگرش اقتصادی آنها  نقشی کلیدی در پیشرفت و توسعه ملی و یا برعکس خواهد گذارد!!!!!.

شاهد مثال :

وقتی بعد از انفجار هسته‌ای راکتور ژاپنی یا سونامی در ژاپن در همین چند سال پیش به گزارش هایی از رفتارهای مردم در پس از حادثه نگاه میکنیم و گذشت و ایثار آنها نسبت به یکدیگر و توزیع مناسب و عادلانه آب آشامیدنی و مواد غذایی در کمال آرامش و ادب را در صف های منظم طولانی را میبینیم آنگاه در خواهیم یافت که ,,حد اعلای فرهنگ ,, در یک ملت عامل اصلی توسعه و تولید ثروت و رفاه ملی شده است و لاغیر!!!!!!

وقتی در همین فضای مجازی ویدیو های کوتاهی از  تعظیم و تواضع رهگذران ژاپنی در حین عبور از خط کشی عرض خیابانها در مقابل رانندگان خودرو‌ها که نظم ایستادن دربرابر خط عابر پیاده پشت چراغ قرمز را رعایت کرده‌اند میبینیم ,آنگاه در مییابیم که چگونه یک ملت سر برآورده از بی رحمانه ترین و زشت ترین حمله جنگی اتمی  استعمار به خود با تکیه بر ,,فرهنگ و خرد و منافع جمعی,, اکنون در دومین رتبه قدرت اقتصادی دنیا قرار گرفته است و تحسین جهانیان را برانگیخته و با رفتارهای متواضعانه خویش به یکدیگر فرهنگ والا را آموزش میدهند .!!!!!!

صحنه عکس های ژاپنی های خواب رفته در قطار در بازگشت از کار روزانه و یا موضوع  بیماری کار ناشی از کار زیاد و مرخصی های اجباری ژاپنی‌ها واقعیت های دیگری است که نشان میدهد ملت ژاپن با تکیه بر ,,فرهنگ ,,والای کار و تلاش و ترجیح منافع ملی و بلند مدت جمعی  بر منافع فردی و کوتاه مدت  توانسته به اوج موفقیت اقتصادی ,اجتماعی و فرهنگی در جهان برسد .
درسی که از مطالعات ریسک خویش در رفتارهای مالی و اقتصادی مردم ملل مختلف میتوان گرفت ,این است که مهمترین ابزار ,,مدیریت ریسک ,,در توسعه ملی و پایدار کشورها ,,عامل فرهنگ ,خرد و اندیشه است ,,......
ادامه دارد ...


کارشناس مطالعات ریسک و بیمه/حمید رضا حاجی اشرفی
اطلاعات تماس
دفتر مرکزی : تهران، انتهای گاندی جنوبی،
بلوار بهاران،ساختمان بانک سپه، واحد 2
تلفن پشتیبانی : 88194620-021
پست الکترونیک : info@iraninsurers.com
شبکه های اجتماعی
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
" پایگاه اطلاع رسانی ایران اینشوررز" پایگاهی مستقل و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد که استفاده از خدمات آن رایگان بوده و مسئوليت تعیین صحت اطلاعات بر عهده بازدیدکننده می باشد. © تمامی حقوق برای شرکت توسعه تجارت الکترونیک مهرکام بین الملل محفوظ است و کپی برداری از مطالب بدون کسب اجازه ممنوع می باشد.
عضو هستید؟
لطفاً نام کاربری و رمز عبور را به صورت صحيح وارد نمائيد
رمز عبور را فراموش کرده ام
پشتیبانی آنلاین
به ایران اینشوررز
اولین پورتال جامع ارتباط تجاری بازار ، نمایندگان و کارگزاران بیمه کشور خوش آمدید.
لطفا برای حضور در پورتال، پروفایل خود را تکمیل فرمایید.
تکمیل پروفایل و حضور در این پورتال برای نمایندگان و کارگزاران بیمه رایگان است.

 
تکمیل پروفایل خروج از حساب
 
iraninsurers.comiraninsurers.com - هقشدهدسعقثقس.زخئ - صصص.هقشدهدسعقثقس.زخئ