امروز : پنج شنبه ۲۹ شهريور ماه ۱۳۹۷
درخواست عضویت ویژه نمایندگان و کارگزاران رسمی بیمه
طرح بیمه های مسافرتی ویژه در بیمه آسماری رونمائی شد/ کنترل نسبت خسارت بیمه نامه درمان در گرو متعادل سازی نظام عرضه
پنج شنبه ۵ بهمن ماه ۱۳۹۶
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار

در حاشیه نمایشگاه گردشگری بیمه آسماری از طرح بیمه مسافرتی VIP خود رونمایی کرد.
به گزارش ریسک نیوز، بهنام ایثاری ،مدیرعامل شرکت کمک رسانف با اشاره به اینکه با مجوز بیمه مرکزی بیمه آسماری طرحی را ارائه کرده که پوشش های جدیدی به برای بیمه گزاران فراهم‌‌ می‌آورد، گفت: بیمه مسافرتی VIP بر خلاف سایر شرکت های بیمه هزینه کنترل حاد شدن بیماری های قبلی را در حین سفر پوشش‌‌ می‌دهد .
وی با بیان اینکه این طرح برای اولین بار در کشور ارائه‌‌ می‌شود ، افزود: تا پیش از این پوشش درمانی به مسافرانی که به کشورهای خارجی سفر داشته‌اند و در آن کشور دچار عارضه هایی بودند که منشاء آن بیماری به تاریخ پیش از سفر مربوط‌‌ می‌شد تعلق‌‌ نمی‌گرفت، اما با خرید پوشش های VIP مسافران‌‌ می‌توانند با پرداخت حق بیمه بیشتر  از پوششهای قابل توجهی برخوردار شوند.
وی در خصوص علل پایین بودن ضریب خسارت بیمه های مسافرتی که کمتر از 25 درصد است ، عنوان داشت: بخشی از ضریب پایین خسارت در این رشته به دلیل بیماری هایی است که در سفر حادث‌‌ می‌شود اما ریشه آن به روزهای قبل از سفر باز‌‌ می‌گردد و به همین دلیل مسافران علی رغم خرید بیمه های مسافرتی‌‌ نمی‌توانند در تامین هزینه درمان از آن بهره ببرند.
ایثاری با بیان اینکه این محصول منحصر به فرد هم اکنون توسط آکسا و آلیانس نیز به مشتریان ارائه‌‌ می‌شود گفت: این طرح تا 50 درصد افزایش پوشش دارد  در حالیکه حق بیمه تنها 25 درصد  افزایش پیدا کرده است .
ایثاری در پاسخ به این سوال که احتمال تقلب و صحنه سازی در این نوع  بیمه نامه چگونه قابل کنترل است ، اذعان داشت:تلاش کرده ایم که با دریافت مدارک پزشکی قابل استناد سوابق بیماری بیمه گزاران را استخراج کنیم تا احتمال تقلب را کاهش دهیم.
مدیرعامل شرکت کمک رسان با بیان اینکه ضریب خسارت پایین بیمه های مسافرتی به دلیل یک بند که تحت عنوان پاشنه آشیل شناسایی‌‌ می‌شود،  پایین است افزود: در این زمینه یا صنعت بیمه در حال گران فروشی است و یا خدمات کمی با این میزان حق بیمه پوشش داده‌‌ می‌شود چرا که  در بسیاری موارد در هنگام مراجعه بیمه گزاران،شرکتهای بیمه اذعان‌‌ می‌دارند که این بیماری مشمول پوشش های بیمه ای‌‌ نمی‌شود این در حالی است که در دنیا بیش از بیست سال پیش این سوال مطرح شد که افرادی که‌‌ نمی‌دانند بیمار هستند و سفر‌‌ می‌کنند چگونه و با چه محصولاتی باید تحت پوشش بیمه مناسب قرار گیرند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع ضریب خسارت بالا در بخش بیمه های درمان اشاره کرد و گفت : بیمه های خصوصی به دلیل تواتر زیاد بیمه های درمان امکان سرمایه گذاری ندارند اما در مجموع به دلیل کسب نقدینگی مبادرت به فروش این بیمه نامه‌‌ می‌کنند و نکته دیگر اینکه شرکت های بیمه ایرانی اگر چه ظاهرا خصوصی هستند اما به صورت غیر مستقیم دارای سهامداران دولتی‌‌ می‌باشند بدین دلیل چندان زیان دهی برایشان نگران کننده نیست.
ایثاری ضمن اشاره به راهکاری جهت حل معضل بیمه درمان گفت:  برای اصلاح وضعیت موجود و کنترل زیان دهی بیمه نامه درمان  یا باید قیمت بیمه نامه درمان کاهش یابد و نظام عرضه را ارزان تر کرد و یا باید حق بیمه افزایش پیدا کند.
وی در ادامه افزود:  با سیاست های فعلی دولت امکان ارزان سازی عرضه بیمه نامه درمان  وجود ندارد ضمن آنکه نرخ گذاری امسال هم به سازمان نظام پرشکی واگذار شده است.
ایثاری با اشاره به اینکه ایران از معدود کشورهائی است که  درصد بالای پوشش بیمه تکمیلی را دارد ، گفت :برای اینکه در حوزه بیمه نامه درمان در کشور تحول ایجاد شود باید کیفیت درمان پایه افزایش یابد  و در عین حال مسیر احذ پوشش های درمانی بخش خصوصی گران تر شود، ضمن اینکه بیمه های پایه باید پوشش های بیشتری را به بیمه گزاران ارایه کنند
اطلاعات تماس
دفتر مرکزی : تهران، انتهای گاندی جنوبی،
بلوار بهاران،ساختمان بانک سپه، واحد 2
تلفن پشتیبانی : 88194620-021
پست الکترونیک : info@iraninsurers.com
شبکه های اجتماعی
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
" پایگاه اطلاع رسانی ایران اینشوررز" پایگاهی مستقل و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد که استفاده از خدمات آن رایگان بوده و مسئوليت تعیین صحت اطلاعات بر عهده بازدیدکننده می باشد. © تمامی حقوق برای شرکت توسعه تجارت الکترونیک مهرکام بین الملل محفوظ است و کپی برداری از مطالب بدون کسب اجازه ممنوع می باشد.
عضو هستید؟
لطفاً نام کاربری و رمز عبور را به صورت صحيح وارد نمائيد
رمز عبور را فراموش کرده ام
پشتیبانی آنلاین
به ایران اینشوررز
اولین پورتال جامع ارتباط تجاری بازار ، نمایندگان و کارگزاران بیمه کشور خوش آمدید.
لطفا برای حضور در پورتال، پروفایل خود را تکمیل فرمایید.
تکمیل پروفایل و حضور در این پورتال برای نمایندگان و کارگزاران بیمه رایگان است.

 
تکمیل پروفایل خروج از حساب
 
iraninsurers.comiraninsurers.com - هقشدهدسعقثقس.زخئ - صصص.هقشدهدسعقثقس.زخئ