امروز : شنبه ۲۸ مهر ماه ۱۳۹۷
درخواست عضویت ویژه نمایندگان و کارگزاران رسمی بیمه
ضرورت حمایت مدیریت ریسک از کارآفرینان و خود اشتغالان
پنج شنبه ۲۱ دي ماه ۱۳۹۶
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
در طی ماههای اخیر دولت محترم دوره دوازدهم براساس سیاست های اشتغال زایی تاکید شده در برنامه ششم توسعه و تاکیدات ریاست محترم جمهوری بر عزم دولت در مبارزه با پدیده بیکاری و افزایش ظرفیت های تولیدات داخلی به منظور کاهش واردات و نیز افزایش ظرفیت های صادرات کالاهای غیر نفتی ,شاهد برنامه ریزی اعطای وام های مختص حمایت و توسعه کسب و کارهای موجود و نیز تامین تسهیلات و سرمایه لازم برای ایجاد کسب و کارهای نو در سطح شهرها و روستاها از سوی دولت میباشیم .

این اقدام دولت محترم ,یکی از موثرترین گامهای اساسی برای مبارزه با بیکاری و ارتقا توانگری و توانمندی اقتصاد کشور و نیز افزایش درآمد خانوار‌ها و بنگاههای اقتصادی تلقی میشود .

در برنامه های اعلام شده اشتغال زایی از سوی وزارت محترم تعاون ,کار و رفاه اجتماعی و وزارت محترم جهاد کشاورزی نیز طرحهای متنوع تولیدی ,خدماتی مشاهده میگردد که بیانگر مطالعات و شناسایی نیازهای شغلی و محصولات بازار پسند است.

قبلا نیز در دولت های گذشته چنین اقدامات حمایتی صورت پذیرفته است که نتایج و رهاورد مثبتی داشته است ولیکن در پاره‌ای از موارد بعلت ناکافی بودن مطالعات بازار و عدم شناسایی اندازه و کشش بازار در شاخه هایی از محصولات, برخی از سرمایه گذاری‌ها منتج به زیاندهی و خروج از چرخه فعالیت بصورت زود هنگام شده اند.

این گونه اتفاقات در فضای کسب و کار را تحت عنوان ,,ریسک های فرصت از دست رفته و یا ریسک های ورشکستگی ,, مینامند.
لذا به منظور جلوگیری از اینگونه زیانها و خسارتهایی که موجب اتلاف انرژی مدیریتی و منابع انسانی - منابع و زمان برای کار آفرینان و نیز سرمایه گذاران و تلاشهای دولت در حوزه فعال سازی فضای کسب و کار میگردد, نیازمند اتصال و هماهنگی و همکاری مشترک در برنامه ریزی و طرح ریزی توسعه فرصت های سرمایه گذاری و کسب و کار بین مراجع دانشگاهی فنی و حرفه ای  -اتاق های بازرگانی و اتحادیه‌ها و انجمن های صنفی و صنعتی کشور دارد .
زیرا ,همانطوریکه از قدیم در ضرب المثل معروف فارسی میگوید:''همه چیز را همگان دانند ,,
امروزه فضای کسب و کار و نیز فعالیت های مشاغل مختلف بعلت توسعه و سرعت تبادلات بازرگانی در سطح دنیا بقدری رقابتی شدید شده که مقوله کیفیت و قیمت کالاها و نیز توجه به آخرین اطلاعات علمی و مهارتهای تجربی به برکت وجود شبکه جهانی اینترنت وسرعت بالای  تبادلات دانش و اطلاعات و توسعه بازرگانی بین المللی و افزایش مداوم و سریع اطلاعات مصرف کنندگان موجب شده تا بازار شناسی و بازاریابی به هنگام و پایش مستمر بازار به منظور بازار داری هوشمندانه به یک ضرورت اساسی تبدیل گردد و مسلما در اختیار داشتن و کاربرد این دانش وسیع صنعتی و بازرگانی برای شروع و حفظ موفقیت تجاری بنگاههای کوچک و متوسط از عهده یک شخص مدیر یک بنگاه  به تنهایی خارج است و نیازمند همکاری تیم های زبده صنعتی و تجاری و دانش و اطلاعات وسیع دارد.!!!!!

امروزه در دنیا ,رویکرد مدیریت سیستمی و مدیریت استراتژیک در دنیای کسب و کار حاکم است و بدون بهره برداری از دانش به روز و وسیع علم بازرگانی هیچ کشور و هیچ رشته از صنایع نمیتواند موفق گردد.
به عنوان یک هموطن مطالعه کننده در حوزه مطالعات ریسک به همه سرمایه گذاران و کارآفرینان و خود اشتغالان پیشنهاد میگردد به منظور پیشگیری از مواجه شدن با ,,ریسک فرصت از دست رفته و ورشکستگی ,,قبل از شروع به فعالیت حرفه‌ای در یک شاخه شغلی ,با مطالعه کافی ,و مشاوره با اشخاص حرفه‌ای ذی صلاح تصمیم به ورود به یک شغل و فعالیت حرفه‌ای با برخورداری از  دیدگاه جامع -وسیع و فرانگر برای افزایش ضریت موفقیت گرفته شود
تا احتمال بروز ریسک های متوقف کننده شغلی کاهش یابد.
 

کارشناس مطالعات ریسک و بیمه/حمید رضا حاجی اشرفی
اطلاعات تماس
دفتر مرکزی : تهران، انتهای گاندی جنوبی،
بلوار بهاران،ساختمان بانک سپه، واحد 2
تلفن پشتیبانی : 88194620-021
پست الکترونیک : info@iraninsurers.com
شبکه های اجتماعی
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
" پایگاه اطلاع رسانی ایران اینشوررز" پایگاهی مستقل و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد که استفاده از خدمات آن رایگان بوده و مسئوليت تعیین صحت اطلاعات بر عهده بازدیدکننده می باشد. © تمامی حقوق برای شرکت توسعه تجارت الکترونیک مهرکام بین الملل محفوظ است و کپی برداری از مطالب بدون کسب اجازه ممنوع می باشد.
عضو هستید؟
لطفاً نام کاربری و رمز عبور را به صورت صحيح وارد نمائيد
رمز عبور را فراموش کرده ام
پشتیبانی آنلاین
به ایران اینشوررز
اولین پورتال جامع ارتباط تجاری بازار ، نمایندگان و کارگزاران بیمه کشور خوش آمدید.
لطفا برای حضور در پورتال، پروفایل خود را تکمیل فرمایید.
تکمیل پروفایل و حضور در این پورتال برای نمایندگان و کارگزاران بیمه رایگان است.

 
تکمیل پروفایل خروج از حساب
 
iraninsurers.comiraninsurers.com - هقشدهدسعقثقس.زخئ - صصص.هقشدهدسعقثقس.زخئ