امروز : شنبه ۲۸ مهر ماه ۱۳۹۷
درخواست عضویت ویژه نمایندگان و کارگزاران رسمی بیمه
توسعه بیمه های مستمری و تشکیل سرمایه بازنشستگی بازرگانی ضرورت امروز جامعه ایرانی
شنبه ۱۶ دي ماه ۱۳۹۶
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار

در قانون برنامه ششم توسعه ,سهم بیمه های زندگی پنجاه در صد در سال پایانی برنامه از مجموع پرتفوی صنعت بیمه تعیین شده است .

هیچ تردیدی در نزد کارشناسان بیمه های زندگی وجود ندارد که با ساختار ,مقررات و محصولات فعلی بازار بیمه و در شرایط اشتغال ناقص و رکود تورمی  رسیدن به چنین میزان رشدی در آن دوره زمانی امکانپذیر نیست.

درحین ارسال لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ به مجلس , از سوی کارشناسان اقتصادی دولت شنیده شد :
بعلت کاهش درآمد و ورودی های حق بیمه صندوق های بازنشستگی اجتماعی و کارکنان دولت ,اکنون آن صندوق ها  نیاز به حمایت های مالی دولت دارند .

یکی از موثرترین راههای حل مشکلات بازنشستگی نیروهای کار و ایجاد تعادل در معادله درآمد -هزینه ذخیره گیریهای اندوخته های بازنشستگی ,تبدیل اجرای برنامه های بازنشستگی  از گزینه منحصر بفرد  صندوقهای بازنشستگی اجتماعی به نوع پوشش های  بازرگانی میباشد .

این مدل نه تنها از بار مسولیت و تعهدات دولت در سالهای آتی میکاهد بلکه, ضریب موفقیت بنگاههای اقتصادی و کارآفرین رابا  قرار گرفتن تحت پوشش های جامع انواع رشته های بیمه‌ای در یک برنامه ریزی مدیریت ریسک افزایش میدهد.
اکنون بر اساس قانون تامین اجتماعی ,همه کارگاهها و موسسات شغلی در کشور مکلف به تامین بیمه نامه های مستمری کارکنان از سازمان تامین اجتماعی هستند و در صورت استکناف مشمول جرایم و مجبور به ایفای تعهد در قبال این سازمان خواهند شد.

در صورتیکه ,دولت با اصلاح ساختار صنعت بیمه های بازرگانی و تغییر مقررات و طراحی های محصولات جدید و کارآمد ,مطلوبیت و ضریب اطمینان و اعتماد نیروهای کار و کار فرمایان را به بیمه های اندوخته ساز و مشخصا بیمه های مستمری و بازنشستگی شرکت های بیمه بازرگانی  افزایش دهد ,بدون شک نه تنها سهم پرتفوی  شرکت های بیمه بازرگانی به میزان پیش بینی شده در پایان برنامه ششم توسعه خواهد رسید ,بلکه بسیار بیشتر از آن نیز خواهد شد.

تنها مانع کنونی تکلیف قانونی و جرایم بازدارنده‌ای است که کارفرمایان را مکلف به انعقاد قراردادهای بیمه مستمری بازنشستگی بطور منحصر با سازمان تامین اجتماعی مینماید است .
چنانچه دولت پس از اصلاح سریع ساختار صنعت بیمه بازرگانی که مهمترین فاکتور آن تفکیک وظایف نظارتی و مشارکتی نهاد ناظر در بازار بیمه است و با سازماندهی یک نهاد نظارتی مستحکم جدید ضریب اطمینان و اعتماد بیمه گذاران به بیمه های بازرگانی بخصوص در تعهدات بلند مدت را اصلاح نماید ,آنگاه کارفرمایان و بیمه شدگان در شرایط رقابتی و ملموس, توانایی انتخاب پوشش مستمری و بازنشستگی بین دو گزینه  سازمان تامین اجتماعی یا شرکت های بیمه بازرگانی را داشته باشند ,بسیاری از موانع و مشکلات موجود در زمینه انتخاب نوع بیمه مستمری و بازنشستگی هموطنان مرتفع خواهد شد .

بدون شک در صورت تحقق چنین پیشنهادی ,بسیاری از مشکلات دولت و کارفرمایان و بیمه شدگان در امور بیمه‌ای در جامعه خاتمه خواهد یافت .

کارشناس مطالعات ریسک و بیمه /حمید رضا حاجی اشرفی
اطلاعات تماس
دفتر مرکزی : تهران، انتهای گاندی جنوبی،
بلوار بهاران،ساختمان بانک سپه، واحد 2
تلفن پشتیبانی : 88194620-021
پست الکترونیک : info@iraninsurers.com
شبکه های اجتماعی
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
" پایگاه اطلاع رسانی ایران اینشوررز" پایگاهی مستقل و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد که استفاده از خدمات آن رایگان بوده و مسئوليت تعیین صحت اطلاعات بر عهده بازدیدکننده می باشد. © تمامی حقوق برای شرکت توسعه تجارت الکترونیک مهرکام بین الملل محفوظ است و کپی برداری از مطالب بدون کسب اجازه ممنوع می باشد.
عضو هستید؟
لطفاً نام کاربری و رمز عبور را به صورت صحيح وارد نمائيد
رمز عبور را فراموش کرده ام
پشتیبانی آنلاین
به ایران اینشوررز
اولین پورتال جامع ارتباط تجاری بازار ، نمایندگان و کارگزاران بیمه کشور خوش آمدید.
لطفا برای حضور در پورتال، پروفایل خود را تکمیل فرمایید.
تکمیل پروفایل و حضور در این پورتال برای نمایندگان و کارگزاران بیمه رایگان است.

 
تکمیل پروفایل خروج از حساب
 
iraninsurers.comiraninsurers.com - هقشدهدسعقثقس.زخئ - صصص.هقشدهدسعقثقس.زخئ