امروز : پنج شنبه ۲۹ شهريور ماه ۱۳۹۷
درخواست عضویت ویژه نمایندگان و کارگزاران رسمی بیمه
آیا آرزوی نوآوری در بازار بیمه تحقق خواهد یافت ؟
چهارشنبه ۶ دي ماه ۱۳۹۶
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
[Forwarded from H H.Ashrafi]
یادداشت روز :
'''!!!'''
قسمت دوم -

در قسمت اول این یادداشت یکی از اصلی ترین عامل و مانع نوآوری ,,بی انگیزگی ,,مدیران و کارشناسان شرکت های بیمه و بعضا عدم حمایت کافی نهاد ناظر عنوان گردید.

دومین عامل اصلی که بی ارتباط با عامل بی انگیزگی نمیباشد ,,غیر حرفه ای,,بودن سهامداران و نیز برخی از مدیران و کارشناسان ادارات مختلف ستادی شرکت های بیمه میتوان نام برد .
اصولا طراحی بیمه نامه های جدید علاوه بر رعایت الزاماتی که در آیین نامه شماره 81مصوب شورایعالی بیمه تعیین نموده است, نیازمند تدوین استراتژی آموزش-تبلیغات و برند سازی محصول -و مالا تعیین استراتژی بازاریابی در یک شرکت بیمه نیاز دارند.

اگر به آرشیو شرکت های بزرگ بیمه در کشورمان سری بزنید ,مدارک بایگانی شده  صدها طرح بیمه‌ای که از سالهای پیش طراحی شده‌اند اما هرگز به بازار عرضه نگرده‌اند را مشاهده خواهید نمود.
 
نگارنده بعلت سالها مطالعه و پی گیری بررسی علل عدم نوآوری در محصول و در روشهای اجرایی بیمه گری داشته ام ,و چون حوزه تخصصی بازارسازی را بیشتردنبال نموده ام لذا بطور پیوسته در رفتارهای دو گروه از شرکت های بیمه دقت نظر داشته و دارم .

در یک سوی بازار شرکت های بیمه‌ای هستند که به لحاظ دانش فنی و توانایی کارشناسی از توانگری بسیار بالا برخوردارند و در یک سوی بازار شرکت های بیمه‌ای قرار دارند که در حوزه دانش فنی ضعیف هستند .
اما در مجموع مطالعات و بررسی های بازار میتوان دریافت که متاسفانه شرکت های بیمه توانمند از لحاظ دانش فنی نیز علی رغم تولید و آماده به عرضه  نمودن محصولات جدید ,موفق به بازارسازی -ایجاد تقاضا و فروش انبوه محصولات جدید نشده اند.

علت این امر بیشتر از اینکه مربوط به نامطلوب بودن محصول جدید یا طراحی اشتباه باشد ,مربوط به فقدان استراتژی بازاریابی و آموزش و برند سازی محصول است که در مجموع میتوان به ,غیر حرفه‌ای بودن شرکت های بیمه در حوزه تولید و توزیع گسترده محصولات جدید اشاره نمود.

,,چرخ را نباید دوباره اختراع کرد,,

کمبود تعداد کارشناسان دارای تسلط در حوزه طراحی محصولات جدید در شرکت های بیمه بشدت احساس میگردد و از سوی دیگر موانع فرهنگی که یکی از رایج ترین آن ,نارضایتی سایر کارشناسان و مدیران در شاخص گردیدن یک کارشناس از بین همکاران بعنوان فردی خلاق و نوآور مانع از بروز خلاقیت کارکنان در طراحی محصولات جدید در درون شرکت های بیمه میگردد.
شرکت های بیمه پیشرو در دنیا این مشکل را بطریقی دیگر حل کرده‌اند .

آنها طراحی محصولات و روشهای جدید بازارسازی را به شرکت های استار تاپ متخصص در این حوزه واگذار کرده اند!!!!! .
شرکت های استارتاپ در بازار بیمه چه خدماتی ارایه میدهند؟؟؟؟؟!!!!!
ادامه دارد......
کارشناس مطالعات ریسک و بیمه/حمید رضا حاجی اشرفی
اطلاعات تماس
دفتر مرکزی : تهران، انتهای گاندی جنوبی،
بلوار بهاران،ساختمان بانک سپه، واحد 2
تلفن پشتیبانی : 88194620-021
پست الکترونیک : info@iraninsurers.com
شبکه های اجتماعی
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
" پایگاه اطلاع رسانی ایران اینشوررز" پایگاهی مستقل و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد که استفاده از خدمات آن رایگان بوده و مسئوليت تعیین صحت اطلاعات بر عهده بازدیدکننده می باشد. © تمامی حقوق برای شرکت توسعه تجارت الکترونیک مهرکام بین الملل محفوظ است و کپی برداری از مطالب بدون کسب اجازه ممنوع می باشد.
عضو هستید؟
لطفاً نام کاربری و رمز عبور را به صورت صحيح وارد نمائيد
رمز عبور را فراموش کرده ام
پشتیبانی آنلاین
به ایران اینشوررز
اولین پورتال جامع ارتباط تجاری بازار ، نمایندگان و کارگزاران بیمه کشور خوش آمدید.
لطفا برای حضور در پورتال، پروفایل خود را تکمیل فرمایید.
تکمیل پروفایل و حضور در این پورتال برای نمایندگان و کارگزاران بیمه رایگان است.

 
تکمیل پروفایل خروج از حساب
 
iraninsurers.comiraninsurers.com - هقشدهدسعقثقس.زخئ - صصص.هقشدهدسعقثقس.زخئ