امروز : پنج شنبه ۲۴ آبان ماه ۱۳۹۷
درخواست عضویت ویژه نمایندگان و کارگزاران رسمی بیمه
مشعل روشن دهقان فداکار را الگوی رانندگان ایرانی کنیم
يکشنبه ۱۲ آذر ماه ۱۳۹۶
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
ریز علی حاجوی (به قولی خواجوی ) دهقان فداکار ایرانی روز گذشته در گذشت .
ایثار و درس زیبای وی در یک شب سرد تاریک زمستانی برای توقف وجلوگیری از تصادف یک قطار با کوه ,طی شش دهه گذشته الگو ی همه ایرانیانی شد که مقطع دبستان را گذرانیده‌اند .
قطارها و اتومبیل‌ها ,از نظر قانون بیمه شخص ثالث خودرو وسایل نقلیه موتوری زمینی محسوب میشوند .
 آنشب سرد زمستانی منطقه آذربایجان دهقان فداکار لباس خود را از تن بیرون آورد و باتبدیل آن به مشعلی فروزان ,راننده قطار را از خطر پیش رو آگاه کرد و با توقف قطار مانع برخورد قطار با انسداد آوار کوه و ایجاد سانحه‌ای خونین شد و بدین ترتیب جان دهها هموطن خویش را نجات داد .(این اقدام وی تاکنون در جهان بی نظیر است.)
شنیده‌ها حاکی از این است که پس از پیاده شدن سرنشینان قطار ,اول کتک مفصلی به ریزعلی حاجوی میزنند و بعد علت این اقدام را میپرسند .!!!!
به تدوین وتنظیم کنندگان درس دهقان فداکار در کتابهای دبستانی ایران طی شش دهه گذشته لازم است تبریک گفته شود زیرا یک قهرمان و اسطوره واقعی ایرانی را الگوی آگاهی مبارزه با خطر و عنصر عینی پیشگیری از خطر برای همه ایرانیان در تصادفات و تصادمات تبدیل نمودند.
دهقان فداکار ایرانی ,با مشعل فروزان خویش در شب سرد و تاریک پیش روی قطار دوید تا از یک سانحه دلخراش و مرگ عده‌ای از هموطنان جلوگیری کند.
اما سالهای بعد ,در جاده های کشورمان بعلت عدم رعایت مقررات رانندگی -سرعت بالا -سبقت نابهنگام -خواب آلودگی-نقص فنی خودرو -بطور کلی فقدان آموزش کامل رانندگان ,هزاران نفر از هموطنان کشته ,مجروح و معلول شده‌اند .
 معلوم است ما از درس دهقان فداکار آنچه میبایست در خصوص ایمنی تصادفات بیاموزیم متاسفانه نیاموختیم.!!!!!
ریز علی حاجوی ,دهقان فداکار ایرانی نماد یک ایرانی آگاهی بخش و مانع تصادف خونین قطار , دیروز از میان هموطنان خویش  به دیار باقی شتافت .برایش از درگاه ایزد منان رحمت و مغفرت الهی را آرزو مندباشیم و از مسولین محترم مدیریت تردد جاده‌ای کشور درخواست نماییم که مشعل فروزان دهقان فداکار را نگذاریم هرگز خاموش شود و آنرا بازهم بدست پیکره ساخته شده از ریز علی حاجوی دهیم و در ابتدای هر جاده در کشورمان بعنوان نماد ایمنی و پیشگیری  از تصادفات جاده‌ای در معرض دیدرانندگان ایرانی قرار دهیم تا آنها را به ایمن راندن و حفظ سلامت خود و دیگران در جاده های کشور ترغیب و هوشیار نماییم.
از اقدام انسانی دهقان فداکار نمادی جهانی در راستای کاهش آمار حوادث وسایل نقلیه زمینی بسازیم که درس دهقان فداکار کتاب های درسی ایرانی ,تبدیل به درس مبارزه با خطرات رانندگی در سرتاسر جهان شود .فرهنگ والا و فداکاری ایرانیان برای حفظ جان و سلامتی انسانها را که قهرمان آن دهقان فداکار بود را هرگز با رفتن به دیارباقی ریزعلی حاجوی نگذاریم فراموش شود .
یادش گرامی و درسش همیشه مشعل فروزان و الگوی ایمنی ایرانیان باد.

کارشناس مطالعات ریسک و بیمه /حمید رضا حاجی اشرفی
اطلاعات تماس
دفتر مرکزی : تهران، انتهای گاندی جنوبی،
بلوار بهاران،ساختمان بانک سپه، واحد 2
تلفن پشتیبانی : 88194620-021
پست الکترونیک : info@iraninsurers.com
شبکه های اجتماعی
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
" پایگاه اطلاع رسانی ایران اینشوررز" پایگاهی مستقل و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد که استفاده از خدمات آن رایگان بوده و مسئوليت تعیین صحت اطلاعات بر عهده بازدیدکننده می باشد. © تمامی حقوق برای شرکت توسعه تجارت الکترونیک مهرکام بین الملل محفوظ است و کپی برداری از مطالب بدون کسب اجازه ممنوع می باشد.
عضو هستید؟
لطفاً نام کاربری و رمز عبور را به صورت صحيح وارد نمائيد
رمز عبور را فراموش کرده ام
پشتیبانی آنلاین
به ایران اینشوررز
اولین پورتال جامع ارتباط تجاری بازار ، نمایندگان و کارگزاران بیمه کشور خوش آمدید.
لطفا برای حضور در پورتال، پروفایل خود را تکمیل فرمایید.
تکمیل پروفایل و حضور در این پورتال برای نمایندگان و کارگزاران بیمه رایگان است.

 
تکمیل پروفایل خروج از حساب
 
iraninsurers.comiraninsurers.com - هقشدهدسعقثقس.زخئ - صصص.هقشدهدسعقثقس.زخئ