امروز : دوشنبه ۱ مرداد ماه ۱۳۹۷
درخواست عضویت ویژه نمایندگان و کارگزاران رسمی بیمه
توضیحات جباری در خصوص ابطال آیین نامه اجرایی ماده ۳قانون ثالث/توقف اعمال تخفيف ثالث به جريمه ديركرد صندوق
پنج شنبه ۲۰ مهر ماه ۱۳۹۶
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار

مدیر عامل صندوق خسارات بدنی خبر داد: کل مبلغ خسارت پرداختی قبل از سال ٩٣، حدود یک هزار و ٢٠٠ میلیارد تومان بوده که این رقم در ٣ سال گذشته به ٢ هزار و ١٠٠ میلیارد تومان رسید که افزایشی ١٦٤ درصدی نسبت به ٤٦ سال گذشته نشان‌‌ می‌دهد.
به گزارش ریسک نیوز، علی جباری، مدیرعامل صندوق تامین خسارت‌های بدنی  با اعلام این که ظرف ٣ سال گذشته مبلغ خسارت پرداختی از سوی صندوق به ٢ هزار و ١٠٠ میلیارد تومان رسیده است گفت: پرداختی خسارت صندوق امروز به ٤ میلیارد تومان رسیده است، گفت: مجموع پرداختی ما و شرکت های بیمه نیز به ٣٥ میلیارد تومان بالغ شده است.

جباری ادامه داد : کل مبلغ خسارت پرداختی قبل از سال ٩٣، حدود یک هزار و ٢٠٠ میلیارد تومان بوده که این رقم در ٣ سال گذشته به ٢ هزار و ١٠٠ میلیارد تومان رسید که  افزایشی ١٦٤ درصدی نسبت به ٤٦ سال گذشته نشان‌‌ می‌دهد.
وی این را نیز گفت که در سال ٩٥ صندوق به تنهایی یک هزار و ١٠٠ میلیارد تومان خسارت به خسارت دیدگان پرداخت کرده است.

رییس صندوق خسارات بدنی طی این  نشست خبری خبر داد:صد در صد ماشین آلات كشاورزی و راهسازی فاقد بیمه نامه هستند.
٣٠٠میلیارد تومان از بند ب وصول شد
جباری در پاسخ به ریسك نیوز در خصوص اعمال تخفیف ثالث به جریمه دیركرد صندوق خبرداد:در ایین نامه١٨ كه اماده تصویب است فرصت هرگونه تخلف در بند ب از شركتهای بیمه سلب میشود

مدیر عامل صندوق خسارات بدنی افزود:مبالغ از نمایندگان متخلف وصول شده است.به گفته وی حدود ٣٠٠میلیارد تومان از بند ب وصول كردیم.

وی در ادامه با بیان اینکه تصویب و ابلاغ قانون جدید ثالث تحولی در رشته بیمه‌ای خودرو ایجاد کرد ازذعان داشت: متاسفانه با وجود گذشت یکسال از ابلاغ و اجرای این قانون هنوز برخی مفاد آن مانند ماده 40 تا 50 آنطور که باید اجرائی نشده است.
جباری البته تصریح کرد که ماده 50 در خصوص صندوق اجرائی شده و نماینده این نهاد در محاکم قضائی حضور پیدا‌‌ می‌کند اما در خصوص شرکتهای بیمه این ماده به صورت کامل به اجرا در نیامده است .
فرصت ده روزه جهت توجیه هیات تطبیق مجلس در خصوص ابطال آیین نامه اجرایی ماده ۳قانون ثالث
مدیر عامل صندوق تامین خسارات بدنی در پاسخ به سوال دیگر ریسک نیوز در خصوص ابطال ماده آیین نامه اجرایی ماده ۳ ، حق بیمه بیمه نامه حوادث راننده مسبب حادثه  از سوی مجلس شورای اسلامی اذعان داشت: هیات نطبیق روی این آیین نامه اشکال وارد کرده است این ماده تصریح‌‌ می‌کند که  دارنده وسیله نقلیه مکلّف است برای پوشش خسارت های بدنی وارد شده به راننده مسبب حادثه، حداقل به میزان دیه مرد مسلمان در ماه غیرحرام، بیمه حوادث اخذ کند.... ، علیهذا هیات تطبیق اعلام داشته که ماده(۴) آیین نامه و تبصره ذیل آن راجع به میزان پوشش خسارات وارده که «مبلغ مندرج در بیمه نامه را مبنای محاسبه و پرداخت توسط بیمه گر‌‌ می‌شمارد چون متضمّن پیش بینی طریقی متفاوت با راه کار مصرّح در قانون‌‌ می‌باشد مغایر قانون است.
وی ادامه داد: هیات تطبیق ده روز برای اصلاح این ماده به نهادهای ذیربط فرصت داده است در این راستا اگر دستگاههای مربوطه طی این فرصت بتوانند هیات تطبیق را توجیه کنند موضوع حل‌‌ می‌شود در غیر این صورت به دیه یک مرد مسلمان در ماه حرام تبدیل‌‌ می‌شود.

رشد 147درصدی خسارت پرداختی صندوقدر 46 سال گذشته
جباری با توضیح این که براساس آمار جهانی در هر ١٠٠ هزار نفر ١٤ نفر بر اثر تصادفات رانندگی فوت‌‌ می‌کنند تصریح کرد: این رقم در ایران ٢٥ نفر در هر ١٠٠ هزار نفر است که ٢ برابر میانگین جهانی است.
وی در ادامه با بیان این که در کشور به صورت روزانه ٥٠ نفر در حوادث رانندگی  جان خود را از دست‌‌ می‌دهند و ٩٠٠ تن نیز مصدوم می‌شوند، گفت: این آمار از تلفات یک جنگ نیز بالاتر است.
مدیرعامل صندوق تامین خسارت‌های بدنی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: صندوق در سه سال گذشته به ٥٣ هزار نفر خسارت پرداخت کرده است که در مقایسه با ٣٦ هزار مورد خسارت پرداختی در ٤٦ سال گذشته ١٤٧ درصد افزایش نشان‌‌ می‌دهد.
اطلاعات تماس
دفتر مرکزی : تهران، انتهای گاندی جنوبی،
بلوار بهاران،ساختمان بانک سپه، واحد 2
تلفن پشتیبانی : 88194620-021
پست الکترونیک : info@iraninsurers.com
شبکه های اجتماعی
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
" پایگاه اطلاع رسانی ایران اینشوررز" پایگاهی مستقل و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد که استفاده از خدمات آن رایگان بوده و مسئوليت تعیین صحت اطلاعات بر عهده بازدیدکننده می باشد. © تمامی حقوق برای شرکت توسعه تجارت الکترونیک مهرکام بین الملل محفوظ است و کپی برداری از مطالب بدون کسب اجازه ممنوع می باشد.
عضو هستید؟
لطفاً نام کاربری و رمز عبور را به صورت صحيح وارد نمائيد
رمز عبور را فراموش کرده ام
پشتیبانی آنلاین
به ایران اینشوررز
اولین پورتال جامع ارتباط تجاری بازار ، نمایندگان و کارگزاران بیمه کشور خوش آمدید.
لطفا برای حضور در پورتال، پروفایل خود را تکمیل فرمایید.
تکمیل پروفایل و حضور در این پورتال برای نمایندگان و کارگزاران بیمه رایگان است.

 
تکمیل پروفایل خروج از حساب
 
iraninsurers.comiraninsurers.com - هقشدهدسعقثقس.زخئ - صصص.هقشدهدسعقثقس.زخئ