امروز : دوشنبه ۱ مرداد ماه ۱۳۹۷
درخواست عضویت ویژه نمایندگان و کارگزاران رسمی بیمه
چرا واکنش تند به پیشنهاد رییس کل بیمه مرکزی ایران تعجب بر انگیز شد؟
شنبه ۲۱ مرداد ماه ۱۳۹۶
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
در هفته‌ای که گذشت ,خبرنگاران به نقل از جناب آقای دکتر همتی ,رییس کل محترم بیمه مرکزی ایران پیشنهادی را مطرح نمودند که در نوع خود بدیع و ارزشمند است:
'''بیمه مرکزی ایران آمادگی نظارت بر صندوقهای تازه تاسیس بازنشستگی را دارد زیرا ماهیت فعالیت این نوع صندوقها را ,,بیمه های عمر ,,میداند!!!!!
بفاصله دو سه روز مجددا در خبرها شاهد واکنش تند یکی از مسولین ارشد سازمان تامین اجتماعی با این مضمون هستیم :
''' نگاهی به مشکلات بیمه های بازرگانی در ضعف نظارتی نشان میدهد وضعیت در آن بخش مناسب تر نیست !!!''  
از منظر کارشناسی و شرایط و وضعیت فعلی فعالیت سازمانهای بیمه گراجتماعی و بازرگانی این مطالب تبادل شده بین مسولین ارشد دو سیستم بزرگ بیمه‌ای کشور به اندازه‌ای مهم است که نمیبایست بدون بررسی و تحلیل دقیق کارشناسانه از آن گذشت .
موضع گیری یکی ازمدیران محترم سازمان تامین اجتماعی ,قدری به سرعت و بدون عنایت به قصد و نیت منصفانه اظهار کننده بیان شده و صرفا یک واکنش انتقادی است که فقط به ذکر آن تا این اندازه بسنده میشود.اما پیشنهاد رییس کل بیمه مرکزی ایران در این برهه حساس و تاریخی از تحولات اقتصادی کشور بسیار کلیدی و اثربخش است و در صورت تحقق آن,امنیت سرمایه گذاری و پس انداز بلند مدت اشخاص درموسسات بیمه ای  حل میشود ,لیکن اجرای این پیشنهاد نیازمند تهیه مقدمات و تمهیدات قانونی - نهاد سازی و طراحی مبانی فنی با رویکرد مدیریتی نوین دارد.
در یادداشت گفتگوی هفته تاریخ ۱۹/۵/۱۳۹۶نگارنده طی پیشنهادی به بیمه مرکزی ایران لزوم برداشتن گام دوم بعد از خصوصی سازی را برای استحکام و ارتقا حدتوانگری صنعت بیمه در راستای اجرای سیاست اقتصاد مقاومتی و قانون برنامه ششم توسعه و افزایش ضریب اعتماد بیمه گذاران به شرکت های بیمه خصوصی ,در تعهدات بلند مدت و بیمه های اندوخته سازمطرح نمودم.
گرچه پرسش اساسی اینست که با وجود حضور بیمه های بازرگانی با قدمت هشتادو اندی ساله ,به چه علت وچه لزومی به تاسیس صندوقهای بازنشستگی جدید وجود دارد؟ و چرا صنعت بیمه تاکنون از طریق شرکتهای زیر مجموعه اش پوشش های مطلوب و مورد نیاز بیمه گذاران در بیمه های بازنشستگی ودرمان پایه و تکمیلی را برای گروههای مختلف و واحدهای خانوارکشورمان تولید و عرضه نکرده که بسیاری از سازمانها متاسفانه در طی این سالها راسا اقدام به تاسیس صندوقهای بازنشستگی نکنند !!!!!و بعضا شاهد برخورد با مشکل ورشکستگی برخی ازاین صندوقها نباشیم !!!!!؟؟؟؟؟
همه کارشناسان میدانند که سازمان تامین اجتماعی -صندوق بازنشستگان کارکنان دولت و بیمه مرکزی ایران, ستونها و استوانه های اصلی حمایت های بیمه‌ای و رفاهی از مردم و اقتصاد خانوار کشورمان هستندو خدمات این سازمانها به بیمه گذاران بی بدیل است و در حقیقت خدمات
این سه سازمان مکمل هم میباشد.
اما پیشنهاد اخیر رییس کل بیمه مرکزی ایران میتواند در راستای اجرای موفق ماموریت تعیین شده برای صنعت بیمه درقانون برنامه ششم توسعه ارزیابی شودو بعنوان,, گام دوم,, اصلاحات و تغییرات ساختار -قوانین و مقررات ورویکردهای فنی و مدیریتی بازار بیمه مورد توجه و ملاک قرار گیرد و بعنوان مناسب ترین و بهترین پیشنهاد مورد استقبال دولت و نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی انشاالله واقع گردد.
البته طرح این پیشنهاد مقدماتی بوده ومسلما نیازبه  بررسی جامع تر و تکمیل دارد. ,صنعت بیمه براساس پیشنهاد مطروحه مدتی قبل بیمه مرکزی ایران مبنی بر تاسیس ,,شرکت بیمه ملی اتکایی ,, و نیز با تاسیس بانک صنعت بیمه و تاسیس شرکت تخصصی سرمایه گذاری صنعت بیمه ,میتواند نه تنها در بیمه های اموال -مسولیت -مهندسی-اشخاص -تحولات اساسی در بازار خدمات بیمه کشور و حتی منطقه غرب آسیا ایجاد کند ,بلکه در تامین پوشش بیمه های بازنشستگی و درمان, (پایه ومکمل)هموطنان متقاضی در کنار خدمات سازمان تامین اجتماعی و صندوق بازنشستگی کارکنان دولت حجم پرتفوی بیمه های زندگی را به میزان تعیین شده در قانون برنامه ششم توسعه و حتی بالاتراز آن افزایش دهد.این یک پیشنهاد اصولی و منطقی است امیدوارم نسبت به آن سهل انگاری نشود.

کارشناس ریسک و بیمه/حمیدرضا حاجی اشرفی
اطلاعات تماس
دفتر مرکزی : تهران، انتهای گاندی جنوبی،
بلوار بهاران،ساختمان بانک سپه، واحد 2
تلفن پشتیبانی : 88194620-021
پست الکترونیک : info@iraninsurers.com
شبکه های اجتماعی
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
" پایگاه اطلاع رسانی ایران اینشوررز" پایگاهی مستقل و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد که استفاده از خدمات آن رایگان بوده و مسئوليت تعیین صحت اطلاعات بر عهده بازدیدکننده می باشد. © تمامی حقوق برای شرکت توسعه تجارت الکترونیک مهرکام بین الملل محفوظ است و کپی برداری از مطالب بدون کسب اجازه ممنوع می باشد.
عضو هستید؟
لطفاً نام کاربری و رمز عبور را به صورت صحيح وارد نمائيد
رمز عبور را فراموش کرده ام
پشتیبانی آنلاین
به ایران اینشوررز
اولین پورتال جامع ارتباط تجاری بازار ، نمایندگان و کارگزاران بیمه کشور خوش آمدید.
لطفا برای حضور در پورتال، پروفایل خود را تکمیل فرمایید.
تکمیل پروفایل و حضور در این پورتال برای نمایندگان و کارگزاران بیمه رایگان است.

 
تکمیل پروفایل خروج از حساب
 
iraninsurers.comiraninsurers.com - هقشدهدسعقثقس.زخئ - صصص.هقشدهدسعقثقس.زخئ