امروز : دوشنبه ۱ مرداد ماه ۱۳۹۷
درخواست عضویت ویژه نمایندگان و کارگزاران رسمی بیمه
آیاصنعت بیمه دردولت دوازدهم گام دوم- تکمیلی اصلاحی رابرمیدارد؟
شنبه ۲۱ مرداد ماه ۱۳۹۶
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
سال ۱۳۹۶ تحت عنوان :اقتصاد مقاومتی -تولید و اشتغال, نام گذاری گردیده و این سال ,آغازین سال اجرای برنامه ششم توسعه نیز میباشد. همه فعالان صنعت بیمه میدانند که در برنامه ششم رسیدن به هفت درصد سهم بیمه های بازرگانی نسبت به تولید ناخالص داخلی که پنجاه درصد این میزان هم اختصاص به سهم بیمه های زندگی دارد هدف گذاری شده.
صنعت بیمه یکی از ارکان اصلی اقتصاد هر کشوراست.در ایران نیز کسب موفقیت سایر بخش های اقتصادی دراجرای سیاست اقتصاد مقاومتی و برنامه های توسعه -افزایش اشتغال و تولید ملی به حضور پرقدرت صنعت بیمه و تامین پوشش های بیمه‌ای کارآمد برای حمایت از واحد خانوار و بنگاههای اقتصادی کشور وابستگی مستقیم دارد.
تقویت بنیه مدیریتی ,مالی و فنی صنعت بیمه و تولید پوشش های جامع بیمه‌ای برای کلیه ریسک های مشهود و نامشهود جهت پشتیبانی از رشد اقتصادی درکشوری که برای  توسعه صنعتی وتبدیل به قدرت اول اقتصادی منطقه خاورمیانه هدف گذاری نموده, نیازمند خدمات توانمند بیمه گری و اتخاذ روشهای مدیریتی نوین و جسورانه صنعت بیمه بازرگانی دارد ودستیابی به سطح تراز اول بیمه گری اصلاحات ساختاری - مدیریتی - مقرراتی صنعت بیمه را میطلبد.
 جناب آقای دکتر همتی رییس کل محترم بیمه مرکزی ایران در اواخر دهه هفتاد شمسی ,منشا خدمتی ملی و گامی  حرفه‌ای با تلاش در جهت ورود مجدد بخش خصوصی به بازار بیمه کشور پس از یک وقفه ۲۴ساله شدند.
در طی این مدت ,فعالیت بخش دولتی و خصوصی در کنار هم نقاط قوت و ضعف فعلی بازار بیمه را از زوایای مختلف مشخص نموده است.
 بررسیها نشان میدهد که بعلت برخی ازتغییرات قانونی و نیز تغییر شرایط اقتصادی و اجتماعی چند دهه اخیر در کشور , متاسفانه صنعت بیمه در شرایط کنونی ظرفیت اجرای ماموریت خواسته شده از وی درسیاست اقتصاد مقاومتی و برنامه ششم توسعه را بطور کامل ندارد . چنانچه صنعت بخواهد ماموریت موردانتظار از وی را به انجام رساند, به تغییر روشهای اجرایی -اصلاح نظریه های فنی و حقوقی و رسانیدن ریسک ورشکستگی شرکت های بیمه به حد ,,صفر ,, نیازدارد.
در واقع پس از گام اول با هدف ورود بخش خصوصی به بازار بیمه   , گام دوم حذف نظام نظارت تعرفه‌ای توام با اصلاحات بنیادی و ریشه‌ای در صنعت بیمه به منظور حمایت از شرکت های بیمه بخش خصوصی و حفظ حقوق کلیه ذینفعان منجمله حقوق بیمه گذاران درشرایط آتی , بدون شک به خواست مقام ناظربستگی دارد.
شاید بازگشت مجدد جناب آقای دکتر همتی به صنعت بیمه در این برهه زمانی ,دست تقدیربوده تا گام دوم که تکمیل گام برداشته شده اول است, به منظور توانمند سازی همه جانبه صنعت بیمه تحت مدیریت ایشان بعنوان معمار خصوصی سازی صنعت بیمه بعد از انقلاب به نتیجه برسد.انشاالله ,این فرصت نادر و بینظیر موجب ایجاد تحولات اساسی و ارتقا حد توانگری وسطح  خدمات رسانی بیمه های بازرگانی شود و شاهد گذر از ضریب هفت درصدی با بیشترین سهم بیمه های زندگی گردیم  و مجموعه شرکت های بیمه بازرگانی قادر به تولیدخدمات بیمه در خور و شایسته در راستای توسعه فراگیر کشورمان در سالهای پیش رو باشند.

کارشناس ریسک و بیمه /حمید رضا حاجی اشرفی
اطلاعات تماس
دفتر مرکزی : تهران، انتهای گاندی جنوبی،
بلوار بهاران،ساختمان بانک سپه، واحد 2
تلفن پشتیبانی : 88194620-021
پست الکترونیک : info@iraninsurers.com
شبکه های اجتماعی
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
" پایگاه اطلاع رسانی ایران اینشوررز" پایگاهی مستقل و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد که استفاده از خدمات آن رایگان بوده و مسئوليت تعیین صحت اطلاعات بر عهده بازدیدکننده می باشد. © تمامی حقوق برای شرکت توسعه تجارت الکترونیک مهرکام بین الملل محفوظ است و کپی برداری از مطالب بدون کسب اجازه ممنوع می باشد.
عضو هستید؟
لطفاً نام کاربری و رمز عبور را به صورت صحيح وارد نمائيد
رمز عبور را فراموش کرده ام
پشتیبانی آنلاین
به ایران اینشوررز
اولین پورتال جامع ارتباط تجاری بازار ، نمایندگان و کارگزاران بیمه کشور خوش آمدید.
لطفا برای حضور در پورتال، پروفایل خود را تکمیل فرمایید.
تکمیل پروفایل و حضور در این پورتال برای نمایندگان و کارگزاران بیمه رایگان است.

 
تکمیل پروفایل خروج از حساب
 
iraninsurers.comiraninsurers.com - هقشدهدسعقثقس.زخئ - صصص.هقشدهدسعقثقس.زخئ