امروز : سه شنبه ۱ خرداد ماه ۱۳۹۷
درخواست عضویت ویژه نمایندگان و کارگزاران رسمی بیمه
بدهی ۱۵۰۰میلیاردی بنیاد شهید به بیمه ایران/ بنیاد شهید چرا بدهی‌اش را نمی‌پردازد؟
يکشنبه ۲۵ تير ماه ۱۳۹۶
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
معاون حقوقی شورای‌عالی انجمن‌های ایثارگران گفت: بنیاد شهید بیش از ۱۵۰۰ میلیارد بدهی به بیمه ایران داشت تا جایی که بعضی از بیمارستان‌ها از پذیرش بیماران ایثارگر خودداری کردند.
به گزارش ریسک نیوز،دومین نشست خبری شورای عالی انجمن جانبازان و ایثارگران امروز با حضور جمعی از اصحاب رسانه برگزار شد. ب
به گزارش فارس، مجتهد معاون حقوقی این شورا با انتقاد به عملکرد بخش هایی از بنیاد شهید و امور ایثارگران، گفت: متاسفانه مدیرانی وارد بنیاد شدند که بدون برنامه بودند و بعضا بعد از گذشت دو سال همچنان نتوانستند کاری برای جامعه هدف انجام دهند.
وی گفت: همچنین افرادی منصوب شدند که به دلیل ارتباط فامیلی یا هم جناح بودن در مسائل سیاسی انتخاب شدند و صد در صد بدون کارایی بودند.
مجتهد افزود: آقایان در کمیسیون‌ها فعال نبودند و حتی بنیاد شهید بیش از ١٥٠٠ میلیارد بدهی به بیمه ایران داشت تا جایی که بعضی از بیمارستان‌ها از پذیرش بیماران ایثارگران خودداری کردند.
وی اظهار داشت: عمده مسائل ایثارگری تنها کمبود امکانات و منابع نیست بلکه مدیرانی هستند که نمی‌توانند از نهادهای ذی ربط این امکانات را مطالبه کند و گاهی برخی دستگاه‌ها مثل بانک‌ها حتی از زیر بار مسئولیت شانه خالی می‌کنند.
مشاور حقوقی این شورا گفت: مشکل دیگر حوزه کارشناسی است. معاونت حقوقی و مجلس بنیاد هیچ وقت مدیری که کارایی داشته باشد ندارد و همیشه روابط در سطح حداقلی بوده و حتی در انجام یک طرح کوچک آقایان عاجز هستند فلذا در این حوزه هم نیازمند تحول هستیم.
وی ادامه داد: در دوران انتخابات نمی‌خواستیم برای مطالبات تجمعی داشته باشیم. مطالباتی که همه قانونی و مصوب هیئت وزیران است و بیشتر از آن نیست. قوانین هم شفاف است. قانون برنامه ششم سال گذشته تصویب شد اما هنوز اجرایی نشده است.
مجتهد با اشاره به اینکه اغلب وزارت خانه‌ها مشاور در امور ایثارگران دارند، بیان داشت: آنها جلسات متعددی دارند اما وقتی برای موضوعی پیگیر می‌شویم یا اظهار بی اطلاعی می‌کنند یا عدم ابلاغ برای اجرایی شدن را مطرح کنند و یا موارد دیگر.
مثلا یکی از قوانین بحث خودرو است که واقعا برای قشر خاصی از ایثارگران ضروری است اما وقتی پیگیر می‌شویم می‌گویند هنوز در هیئت وزیران ابلاغ نشده.
وی ادامه داد: بنیاد مجموعه نهادی است که با قوت تمام می‌تواند در امور قضایی مطالبه جدی کند و حتی حکم دهد و این حکم قطعی و لازم الاجراست.
مجتهد با بیان اینکه وجود قسمت فرهنگی بنیاد با نبودش علی سویه است و ما نمی‌بینیم موضوعی به خوبی در صدا و سیما و جاهای دیگر منتشر شود، افزود: شورا خواهشمند است، هر کدوم از مجموعه‌ها اعتراضی به این مباحث داشتند حاضریم در جمع رسانه‌ها مناظره کنیم و مطالب را بیان کنیم.
وی گفت: تا کنون مطالباتی که از بنیاد توسط این شورا پیگیر شده نتایج محسوسی نداشته و چنانچه این روند ادامه پیدا کند ما در قوه قضاییه اقامه دعوی کرده و نیز تجمعاتی را در این خصوص توسط ایثارگران انجام خواهیم داد.
مشاور حقوقی شورا در پایان با اشاره به موضوع تحقیق و تفحص از بنیاد شهید بیان داشت: ما گزارش‌ها را در مورد تحقیق و تفحص انجام دادیم اما حتی یک پرونده تا کنون با تحقیق و تفحص به نتیجه نرسیده و خود ساختار تحقیق و تفحص نیازمند تغییرات جدی است. و خیلی برای به نتیجه رسیدن این موضوع امیدی نداریم.
اطلاعات تماس
دفتر مرکزی : تهران، انتهای گاندی جنوبی،
بلوار بهاران،ساختمان بانک سپه، واحد 2
تلفن پشتیبانی : 88194620-021
پست الکترونیک : info@iraninsurers.com
شبکه های اجتماعی
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
پورتال اطلاع رسانی بیمه و بازار
" پایگاه اطلاع رسانی ایران اینشوررز" پایگاهی مستقل و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد که استفاده از خدمات آن رایگان بوده و مسئوليت تعیین صحت اطلاعات بر عهده بازدیدکننده می باشد. © تمامی حقوق برای شرکت توسعه تجارت الکترونیک مهرکام بین الملل محفوظ است و کپی برداری از مطالب بدون کسب اجازه ممنوع می باشد.
عضو هستید؟
لطفاً نام کاربری و رمز عبور را به صورت صحيح وارد نمائيد
رمز عبور را فراموش کرده ام
پشتیبانی آنلاین
به ایران اینشوررز
اولین پورتال جامع ارتباط تجاری بازار ، نمایندگان و کارگزاران بیمه کشور خوش آمدید.
لطفا برای حضور در پورتال، پروفایل خود را تکمیل فرمایید.
تکمیل پروفایل و حضور در این پورتال برای نمایندگان و کارگزاران بیمه رایگان است.

 
تکمیل پروفایل خروج از حساب
 
iraninsurers.comiraninsurers.com - هقشدهدسعقثقس.زخئ - صصص.هقشدهدسعقثقس.زخئ